url

آخرین گزارشات منتشر شده درباره سونی ،گمانه زنی هایی است که در مورد اکسپریا Z4،اکسریا Z4 Ultra،اکسپریا Z4 Compact و اکسپریا Z4 Tablet شکل گرفته است.طبق این شایعات اکسپریا Z4 باید پرچمدار بعدی گوشی های اکسپریای سونی باشد.اشخاصی که در موقعیتی قراردارند و میتوانند بفهمند یا حدس بزنند که سونی چه چیز در ذهن دارد،میگویند:تمام گجت های آینده سونی که در بالا ذکر کردیم از استاندارد شارژ بیسیم Qi بهره میبرند.آنها همچنین خبر میدهند که سونی دیگر قصد استفاده از فلپ های پوشش دهندۀ شیار کارت حافظه مانند مدل های پیشین را ندارد!

سونی این نوع پوشش دهنده های شیارهای موجود در گوشی هایش را از زمان اکسپریا Z تا حالا بر روی پرچمدارانش استفاده کرده است.اما این نوع فلاپ ها به مرور زمان و استفاده سست میشدند و مانند حالت اولیه محکم نبودند و این مهم ترین دلیلی بود که باعث مقاومت کمتر گوشی ها در برابر نفوذ آب میشد.

حتی بدون استفاده از فلاپ!این شایعه ای است که در مورد اکسپریا Z4 گفته شده است و این درحالی است که این گوشی از بالاترین گواهی ضد آب یعنی IP68 بهره میبرد.شایعه دیگر در مورد اکسپریا Z4 استفاده از پردازنده قدرتمند Snapdragon 810 به همراه یک رم 4 گیگ و حافظه داخلی 32 گیگابایتی است.

انتظار میرود اکسپریا Z4 Ultra نیز  از صفحه نمایش 6.4 اینچی درست مانند اکسپریا Z ultra استفاده کند اما رزولیشن صفحه نمایش آن به جای 1080 * 1920 به رزولیشن 1440 * 2560 با کیفیت QHD پیشرفت کند.

شایعات در مورد اکسپریا Z4 compact نیز استفاده از صفحه نمایش 4.6 اینچی است.اما قرار است روزلیشن  صفحه نمایش این گوشی نیز از 720 * 1280 به 1080 * 1920 تغییر پیدا کند وهم چنین تراکم پیکسلی نیز افزایش یابد که پیشرفت بزرگی برای این سایز صفحه نمایش و نسخه کامپکت خواهد بود.

واما شایعات در مورد اکسپریا Z4 Tablet نیز استفاده از مشخصاتی همچون اکسپریا Z4 است.البته با این تفاوت که سایز این تبلت قرار است اندازه ای برابر با 10.1 اینچ داشته باشد.همچنین گفته میشود سونی در حال تست این تبلت بر روی صفحه نمایشی با رزولیشن خارق العاده 3840 * 2160 میباشد اما شانس موفقیت آمیز دریافت روزلیشن 2560 * 1440 برای صفحه نمایش این تبلت بیشتر است.این تبلت همچنین قرار است از زبان طراحی اکسپریا Z3 Tablet compact بهره ببرد.این بدین معناست که ما در آینده ای نزدیک تبلتی فوق العاده باریک و نازک را با توجه به سایز 10.1 اینچی آن از سوی سونی خواهیم دید.این تبلت همچنین از بلندگوهای استریو نیز استفاده خواهد کرد.

درست مانند مشخصاتی که برای اکسپریا Z4 شایعه شده است.یعنی پردازنده Snapdragon 810،رم 4 گیگ و حافظه داخلی 32 گیگابایت،همین مشخصات نیز شامل این تبلت 10.1 اینچی خواهد بود.

در آخر یکبار دیگر تاکید داریم که این ها فقط شایعه و حدس و گمان هایی است که به محصولات آینده سونی بسیار نزدیک است.نظر شما در مورد این مشخصات چیست؟آیا شما را راضی نگه خواهد داشت؟