sony-make-believe_3
پس از معرفی اندروید 4.4 در پاییز سال گذشته سونی در چندین مرحله برنامه های خود را برای ارائه آپدیت های مربوط به این نسخه برای محصولات خود اعلام کرد. هرچند که این برنامه گاهی اوقات و برای برخی محصولات به طور قطعی به تایید نرسیده بود اما تا به امروز و بر اساس منابع موثق خبری میتوانیم از آخرین وضعیت به روزرسانی انواع مدل های اکسپریا  مطلع شویم.

 

سونی هفته گذشته و در یک اقدام تعجب برانگیز آپدیت اندروید 4.4.4 را که تنها چند از معرفی آن توسط گوگل میگذشت برای سه محصول اکسپریا Z1 ، اکسپریا Z1 Compact و اکسپریا Z Ultra معرفی کرد تا این سه محصول در دریافت این به روزرسانی پیشتازی کنند. این به روزرسانی در حالی منتشر شده که پرچمدار جدید سونی، اکسپریا Z2 هنوز در صف دریافت این نسخه قرار دارد.

 

پس از این صاحبان سه مدل دیگر از خانواده Z اکسپریا شامل اکسپریا Z، اکسپریا ZL و اکسپریا ZR بی صبرانه منتظر دریافت این نسخه هستند. با وجود اینکه هنوز انتشار آپدیت برای این خانواده توسط سونی تایید نشده، اما نمیتوانیم به طور قطع این سه محصول را از دریافت آپدیت اندروید 4.4.4 محروم بدانیم. بر این اساس امید میرود سونی در هفته های آینده به روزرسانی اندروید 4.4.4 را نیز برای مدل های باقیمانده خانواده Z عرضه کند.

 

در کنار خانواده زد، سه مدل از محصولات 2014 اکسپریا همچنان در صف دریافت کیت کت قرار دارند. اکسپریا T2، اکسپریا M2 و اکسپریا E1 به گفته سونی این آپدیت را در ماه جاری میلادی دریافت خواهند کرد.

 

اما برخی مدل های اکسپریا هستند که وضعیت آنها مبهم است. سونی در آخرین برنامه رسمی ارائه شده خود برای انتشار آپدیت کیت کت به هیج وجه نامی از اکسپریا SP، اکسپریا V، اکسپریا T و اکسپریا TX نبرده است. با این وجود در صفحه رسمی پشتیبانی این چهار مدل همچنان نام اندروید کیت کت با عنوان تحت بررسی به چشم میخورد تا کورسوی امیدی برای کاربران این چهار مدل باقی مانده باشد. هر چند که میتوانیم تا حد زیادی این امید را واهی بدانیم و بعید است سونی این چهار مدل را در شرایط فعلی به نسخه ای جدید آپدیت کند.

در آخر شاید سوالی که بسیاری از کاربران نیز از ما پرسیده باشند وضعیت به روزرسانی اکسپریا L و C به اندروید 4.3 است. سونی تا به امروز به هیچ وجه انتشار چنین آپدیتی را برای این دو مدل تایید نکرده و هرگونه خبری در این رابطه نیز تا تایید رسمی توسط سونی شدیدا تکذیب خواهد شد. با توجه به مدت زمان طولانی که از معرفی اندروید 4.3 میگذرد تقریبا بعید است که سونی برنامه ای برای به روزرسانی محصولات خود به این نسخه داشته باشد. پس میتوانیم با قاطعیت در اینباره بگوییم، اندروید 4.2 آخرین نسخه ارائه شده برای اکسپریا L و اکسپریا C خواهد بود.

 

آخرین وضعیت به روزرسانی محصولات سونی تا به امروز به این صورت است. توجه داشته باشید عدم تایید توسط سونی در موارد زیر به معنای عدم انتشار نیست. بلکه تا به این لحظه چنین آپدیتی برای این محصولات مورد تایید قرار نگرفته است.

sonyupdateprogram