irancell
اپراتور ایرانسل پس از رایتل دومین اپراتور ارائه دهنده شبکه نسل سوم تلفن همراه در ایران لقب گرفته است. ایرانسل که پس از پایان مدت انحصار شبکه نسل سوم توسط رایتل موفق به کسب مجوز ارائه این سرویس شد از ابتدای ماه شهریور رسما نسل سوم تلفن همراه را در شبکه های خود کلید زد.

در ابتدای راه اندازی این سرویس تعداد ۱۹ شهر کشور تحت پوشش این شبکه قرار داشتند. ایرانسل وعده راه اندازی شبکه نسل سوم را در تمامی شهرهای ایران در آینده ای نزدیک داد که حالا تعداد شهرهای تحت پوشش شبکه نسل سوم تا هفته پایانی بهمن به 133 شهر افزایش یافته است.

اما ایرانسل علاوه بر پوشش شبکه های نسل سوم در شهرهای مختلف اولین ارائه دهنده سرویس نسل چهارم تلفن همراه در کشور نیز به حساب می آید. شبکه نسل چهارم تلفن همراه ایرانسل که پاییز امسال و برای اولین بار در مشهد راه اندازی شد حالا به 29 شهر کشور راه یافته است و این شهرها نیز همچنان در حال افزایش هستند.

بنا بر سوالات مکرر کاربران مبنی بر وضعیت فعلی شهر های تحت پوشش شبکه های نسل سوم و چهارم ایرانسل لیست تمامی شهرهایی که در حال حاضر از شبکه های مذکور پشتیبانی میشوند در جدول زیر قرار داده شده است.

برای جستجوی شبکه های نسل سوم و چهارم از مسیر زیر در تنظیمات میتوانید شبکه های موبایل را جستجو کنید.
setting/more /mobile networks/service providers
البته توجه داشته باشید برای جستجو شبکه های LTE گوشی شما باید پشتیبانی از شبکه های مذکور را دارا باشد و نیز سیم کارت مخصوص شبکه 4G را به همراه داشته باشید.
برای مشاهده تمامی گوشی های اکسپریا که از شبکه LTE پشتیبانی میکنند از لینک زیر استفاده کنید.
لیست تمامی گوشی های سونی که از شبکه LTE پشتیبانی میکنند.

 

[table id=9 /]