سونی موبایل دیروز در یک رویداد رسانه ای در سنگاپور برگزار کرد که در آن شش سونی گوشی Xperia جدید را برای کشور های منطقه جنوب شرق آسیا ، سنگاپور، مالزی و اندونزی معرفی کرد.

البته همانطوری که انتظار می رود، هیچ مدل گوشیXperiaجدید آینده این شرکت نیز اعلام نشد.

که در عوض به جای اون 6 گوشی از جمله Xperia acro S ، Xperia go ، Xperia ion ، Xperia miro ، Xperia neo L نیز برای این منطقه معرفی شدند.

این در حالی است که عده ای از هواداران این کمپانی ازین ناراحت هستند ، که سونی یک گوشی flagship طراز اول معرفی نکرد.

به حال این واضح است که کمپانی سونی این گوشیهای رده متوسط را هدف قرار داده و این را به عنوان یک فرصت خوب برای ارتقا خود می داند.

این سیاست سونی باتوجه به اینکه طبق تحقیقات شرکت Canalys اخیرا تخمین زده که تا سال 2015 بیش از 40درصد گوشیهای هوشمند در چین زیر قیمت 200دلار قیمت گذاری خواهد شد.

Matthew Lang رییس شرکت سونی آسیا و اقیانوسیه گفته که ،برای اینکه بتواند نیازهای بازار فروش فروش در کشور های نو ظهور ، اندونزی و مالزی و . . . را برطرف کند و همچنین برای محکم کردن جاپای خود در ایم منطقه ، نمونه کارهای خود را در این کشور رونمایی کرد.

البته همان طور که قبلا هم دیده می شد ، شرکت سونی سه برنامه های جدید را برای طیف وسیعی از گوشیهای سونی معرفی خواهد شد( Walkman ، Album و Movies.)و همچنین شما در این گوشیهای سونی چیزهایی از قبیل تنظیمات اطلاع رسانی برای قفل کردن صفحه نمایش و . . . که قبلا ندیده اید ، را خواهید دید.