سال های نه چندان دور، وقتی صحبت از یک گوشی مقاوم در برابر مایعات میشد، ناخودآگاه همه یاد نام سونی می افتادند. اما امروز تقریباً این ویژگی به یک ویژگی مرسوم و ابتدایی در گوشی های هوشمند، به خصوص گران قیمت های بازار تبدیل شده است.

اکسپریا XZ1 Compact که نسخه کوچک شده اکسپریا XZ1، پرچمدار جدید سونی است، مثل برادر بزرگتر خود از ویژگی مقاومت در برابر نفوذ مایعات برخوردار است. این ویژگی که با استاندارد IP68 در پرچمداران جدید سونی قرار گرفته، همزمان در چند گوشی دیگر در سال جاری نیز وجود دارد.

ما در گذشته، ویدئوهای مختلفی را از تست مقاومت گوشی در برابر آب تماشا میکردیم. در برخی از این ویدئوها به جای آب از مایعات دیگر مثل نوشابه استفاده شد تا رقابت برای گوشی ها سخت تر شود. بعد از مدت ها دوباره یک ویدئوی دیگر از مقایسه عملکرد چند گوشی در برابر نفوذ مایعات را با هم تماشا خواهیم کرد.

در این ویدئو، علاوه بر اکسپریا XZ1 Compact، گوگل پیکسل 2، آیفون 7 و وان پلاس 5 نیز حضور دارند تا در شرایط برابر، خود را در ظرف نوشابه محک بزنند. این ویدئوی کوتاه را در ادامه از ویدئوسنتر اکسپریان تماشا کرده و نظر خود را در خصوص عملکرد این چهار دستگاه با ما در میان بگذارید.