xperia-z2-vs-xperia-z3

چند روز پیش اعلام کردیم که فریمور جدیدی با شماره ساخت 23.4.A.1.236 برای برخی از گوشی هایِ خانواده Z2 و Z3 سونی به تأیید بنیاد PTCRB رسیده است؛ حال این بروزرسانی از سویِ سونی موبایل در حال انتشار است. همانطور که قبلاً هم گفته شد، این بروزرسانی تنها برای برخی از نسخه هایِ گوشی هایِ خانواده Z2 و Z3 سونی به تأیید رسیده بود و پیش بینی میشد که این بروزرسانی محدود به اُپراتور یا منطقه خاصی باشد.

بروزرسانی 23.4.A.1.236 نسبت به آخرین فریمور عرضه شده برای گوشی هایِ خانواده Z2 و Z3 یک بروزرسانی جزئی محسوب میشود، به همین دلیل باز هم پیش بینی کرده بودیم که بروزرسانی مذکور صرفاً جهت برطرف سازی مشکلات گزارش شده و احتمالاً برطرف سازی کامل حفره امنیتی Stagefright میباشد. البته هنوز نمیتوانیم تأیید کنیم که این بروزرسانی حفره امنیتی CVE-2015-6602 را به درستی برطرف کرده است یا خیر، اما این موضوع به زودی مشخص خواهد شد.

همانطور که در تیتر و ابتدایِ خبر نیز اشاره شد، این بروزرسانی تنها برای یک اُپراتور خاص ( وودافون ) و یک منطقه خاص ( اروپا ) در حال انتشار است و احتمالاً پس از عرضه موفقیت آمیز این بروزرسانی، سونی موبایل بروزرسانی جدیدی را با شماره ساختی متفاوت برایِ تمامی نسخه هایِ خانواده Z2 و Z3 خود به صورت جهانی منتشر خواهد کرد.