Sony_Xperia_Z5_review_08
پیش از این در خبرهای قبلی در خصوص عرضه اکسپریا Z5 در ایالات متحده آمریکا اطلاع رسانی های لازم را انجام دادیم. عرضه گوشی های اکسپریا Z5 و اکسپریا Z5 Compact با یک تفاوت عمده نسبت به دیگر کشورها همراه شد که آن هم چیزی نبود جز حذف یک ویژگی کاربردی به نام سنسور اثر انگشت!

سونی در یک تصمیم عجیب که آن را یک تصمیم تجاری قلمداد کرده بود، تصمیم گرفت تا در ایالات متحده آمریکا، گوشی های اکسپریا Z5 و اکسپریا Z5 Compact را بدون سنسور اثر انگشت به بازار عرضه کند.

طبق برنامه قبلی، عرضه این دو گوشی در ایالات متحده آمریکا از امروز هفتم فوریه در ایالات متحده آغاز خواهد شد. با شروع روز 7 فوریه در ایالات متحده همه چشم به اکسپریا Z5 دارند تا ببینند آیا سونی همچنان بر روی تصمیم خود مبنی بر حذف سنسور اثر انگشت در نسخه های این کشور پافشاری میکند یا اکسپریا Z5 آمریکایی تفاوتی با نسخه های جهانی ندارد. نقطه مبهم دیگری که وجود دارد این است که در صورت حذف سنسور اثر انگشت، دکمه پاور به همین صورت باقی میماند یا سونی از طرح های قدیمی خود استفاده میکند؟ به هر حال جواب این سوالات به زودی با عرضه رسمی اکسپریا Z5 و اکسپریا Z5 Compact در ایالات متحده داده خواهد شد.