gsmarena_001
موسسه GlobalWebIndex تحقیقات جالبی را از 170 هزار مشترک اینترنتی خود به عمل آورد تا بوسیله آن میل کاربران به استفاده از ابزارهای هوشمند را بررسی کند. این بررسی که از 32 بازار مختلف به عمل آمده نشان میدهد بیش از 91% از یک کامپیوتر یا لپ تاپ شخصی استفاده میکنند.

در این بررسی 80% کاربران گفته اند که از گوشی های هوشمند استفاده میکنند. این آمار برای تبلت ها 47 درصد، برای کنسول های بازی 37 درصد و برای تلویزیون های هوشمند نیز 34 درصد ثبت شده است.

اما گجت های پوشیدنی که در سال های اخیر به شدت در حال افزایش است کمترین سهم را در بین ابزارهای هوشمند به خود اختصاص داده اند. این بررسی نشان میدهد تنها 9 درصد از کاربران صاحب یک ساعت هوشمند هستند. این آمار برای دستبند های هوشمند نیز 7 درصد به ثبت رسیده است.

این بررسی به خوبی علاقه کاربران به گوشی های هوشمند را نشان میدهد. در مقابل گجت های پوشیدنی مثل ساعت و دستبند هنوز به خوبی در میان کاربران جا نیافتاده است.

اما این بررسی در ادامه به توزیع سیستم عامل های مختلف پرداخته که در آن و بین گوشی های هوشمند سیستم عامل اندروید محبوبترین و پر مصرف ترین سیستم عامل جهان به حساب می آید. در این بررسی اندروید در بین گوشی های هوشمند از سال 2011 تا امروز رشد قابل توجهی داشته است. در مقابل و در تبلت ها نیز اندروید بیشترین سهم را در اختیار دارد. هر چند که در بازار تبلت ها رقابت نزدیکتری بین اندروید و آی او اس در بازار حاکم شده است.

gsmarena_002