DSC_0016
همانطور که میدانید تمامی گوشی های اکسپریا که در چند سال اخیر تولید و عرضه شدند، از دکمه های مجازی بر روی صفحه نمایش برخوردارند. دکمه های مجازی پایین نمایشگر و نیز منوی نوتیفیکشن بالا تا حد زیادی از صفحه نمایش را اشغال میکنند تا ما نتوانیم از تمام اندازه صفحه نمایش گوشی خود استفاده کنیم.

البته گوگل برای این موضوع در اندروید کیت کت به بعد، چاره ای اندیشیده و در برخی برنامه ها و بازی ها، نمایشگر را به صورت تمام صفحه میکند اما در دیگر قسمت های دستگاه همچنان قسمت زیادی از صفحه نمایش در تصرف منوی های ناوبار قرار گرفته است.

امروز قصد داریم با روشی آسان، نحوه مخفی کردن دکمه های مجازی پایین و منوی ناوبار بالا را به شما آموزش دهیم. این آموزش برای انجام نیازمند هیچگونه دسترسی از جمله دسترسی روت نیست و به راحتی برای تمامی کاربران گوشی های اکسپریا و غیر اکسپریا قابل انجام است. البته با انجام این کار دو منوی بالا و پایین به کلی حذف نشده و فقط مخفی میشوند. با لمس بالا و پایین صفحه نمایش این دو منو ظاهر میشوند.

برای انجام این آموزش میتوانید از لینک زیر در انجمن استفاده کنید. این آموزش به صورت اختصاصی و برای اولین بار در سایت تخصصی اکسپریا در اختیار شما قرار دارد. هر گونه سوال و مشکل در خصوص این آموزش را نیز میتوانید در تاپیک مربوطه در انجمن مطرح کنید.

مشاهده موضوع در انجمن