xperia_z5_series_pf_41

چند سالی است که گوشی هایِ هوشمند قابلیت بسیار مهمی را به نام OTG در خود جای داده اند. قابلیت USB On The Go یا همان OTG در واقع به کاربر اجازه میدهد اَبزارهایِ ذخیره سازی قابل حمل، میکروفون، موس، کیبورد یا اَبزاری از این دست را از طریق پورت USB و از طریق کابلی مخصوص که با نام کابل OTG شناخته میشود به گوشی هوشمند خود متصل و از آن در هر جا و مکانی بهره مند شوند.

همانطور که در جریان هستید، آخرین پرچمداران قدرتمند سونی طبق سنت پیشین به این قابلیت مجهز شده اند، اما بسیاری پس از خرید اعضایِ خانواده Z5 و وقتی قصد داشتند ابزار ذخیره سازی قابل حمل خود را از طریق کابل مخصوص به گوشی هوشمندشان متصل کنند، متوجه شدند که گوشی هیچگونه عکس العملی در قبال این موضوع انجام نمیدهد و در نتیجه مجبور شدند به انجمن تخصصی سونی موبایل مراجعه و این موضوع را مطرح کنند.

با توجه به اینکه مدتی از عرضه هر 3 محصول خانواده Z5 سونی در ایران میگذرد، بر آن شدیم تا آموزشی تصویری و جامع درباره نحوه فعالسازی قابلیت OTG در محصولات پرچمدار خانواده Z5 را برای شما عزیزان و همراهان همیشگی آماده کنیم. پس اگر صاحب یکی از محصولات برتر خانواده Z5 سونی هستید، با این آموزش با ما همراه باشید…

 

نکته : قابلیت USB On The Go از دو طریق بر رویِ محصولات خانواده Z5 سونی فعال میشود، که ما هر دو راه را برای شما به صورت تصویری آموزش میدهیم. بسته به صلاحدید، یکی از راههایِ ذیل را میتوانید انتخاب کنید.

 

« فعالسازی قابلیت USB On The Go – روش اول »

1. ابتدا ابزار ذخیره سازی قابل حمل خود را به کابل OTG متصل کنید و سپس از طریق درگاه USB، کابل OTG را به گوشی متصل کنید. حالا قفل گوشی را باز کرده و با پایین آوردن نوار اعلانیه به دسترسی سریع بروید. حالا طبق شکل زیر گزینه ورود به تنظیمات را انتخاب کنید تا به تنظیمات دستگاه هدایت شوید:

2. گزینه Device Connection را انتخاب کرده و سپس به پایین ترین قسمت این بخش اسکرول کنید تا به گزینه USB Connectivity برسید. وارد این بخش شوید و گزینه دوم، یعنی Detect USB Device را انتخاب کنید:

3. در پنجره باز شده گزینه OK را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دستگاه ابزار ذخیره سازی متصل شده را بشناسد. همانطور که مشاهده میکنید بلافاصله پس از شناختن ابزار ذخیره سازی متصل شده، به نرم افزار مدیریت فایل مخصوص گوشی هایِ اکسپریا هدایت میشوید و میتوانید ابزار ذخیره سازی متصل شده خود را مشاهده و مدیریت کنید:

4. هر وقت کارتان با ابزار مذکور تمام شد، میتوانید نوار اعلانیه ها را پایین بیاورید، USB Storage Connected را لمس کنید، در پنجره ظاهر شده گزینه OK را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا به شما پیغامی مبنی بر قطع شدن ارتباط ابزار مذکور از گوشی داده شود. حالا میتوانید به راحتی ابزار ذخیره سازی خود را از گوشی جُدا کنید:

 

« فعالسازی قابلیت USB On The Go – روش دوم »

1. ابتدا ابزار ذخیره سازی قابل حمل خود را به کابل OTG متصل کنید و سپس از طریق درگاه USB، کابل OTG را به گوشی متصل کنید. حالا قفل گوشی را باز کرده و با پایین آوردن نوار اعلانیه به دسترسی سریع بروید. حالا طبق شکل زیر گزینه تنظیمات دسترسی سریع را انتخاب کنید تا به قسمت مدیریت دسترسی هایِ سریع هدایت شوید. از میان گزینه هایِ باز شده به دنبال Detect USB Device بگردید و آنرا به منویِ دسترسی سریع دستگاه خود اضافه کنید:

2. حالا که گزینه مذکور به دسترسی سریع اعلانیه هایِ شما اضافه شد آنرا انتخاب کنید و منتظر بمانید دستگاه ابزار ذخیره سازی متصل شده را شناسایی کند. پس از چند ثانیه به ابزار مدیریت فایل مخصوص گوشی هایِ اکسپریا هدایت خواهید شد:

3. هر وقت کارتان با ابزار مذکور تمام شد، میتوانید نوار اعلانیه ها را پایین بیاورید، USB Storage Connected را لمس کنید، در پنجره ظاهر شده گزینه OK را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا به شما پیغامی مبنی بر قطع شدن ارتباط ابزار مذکور از گوشی داده شود. حالا میتوانید به راحتی ابزار ذخیره سازی خود را از گوشی جُدا کنید: