DSC_0269 (2)
برنامه دوربین اختصاصی اکسپریا، قابلیت های فراوانی دارد که شاید مهمترین آنها، امکان نصب برنامه های جانبی باشد. برنامه های جانبی زیادی تا امروز برای دوربین اکسپریا ساخته شده که یکی از آنها Time Lapse است. تایم لپس شیوه ای از فیلم برداری است که با این ابزار مفید به دوربین گوشی های اکسپریا وارد شده است.

در ابتدا بد نیست در مورد تایم لپس بیشتر بدانیم: تایم لپس یا زمان‌گریز، شیوه‌ای است که در آن فرکانس ضبط فریم‌ها در یک سکانس، کمتر از فرکانس مشاهده آنها در همان سکانس است. زمانی که نتیجه کار با سرعت عادی پخش می‌شود، به نظر می‌رسد که زمان با سرعت بیشتری می‌گذرد. مواردی که بیشتر موضوع تصویربرداری زمان‌گریز هستند شامل حرکت ابر، رشد گیاهان، فساد میوه‌ها، پیشرفت ساخت سازه‌ها و تردد مردم در شهرها می‌شود.

موارد متعددی از درخواست های کاربران مبنی بر آموزش ضبط ویدئوهای تایم لپس با استفاده از دوربین گوشی های اکسپریا به ما رسید که امروز سعی کردیم تا با یک آموزش ویدئویی کوتاه چگونگی ضبط ویدئوهای تایم لپس مانند ویدئوی زیر را با هم تماشا کنیم.


 


در ابتدا نیاز است که شما افزونه کاربردی تایم لپس را از لینک زیر در پلی استور سایت تخصصی اکسپریا دانلود کنید. این افزونه بر روی طیف وسیعی از گوشی های اکسپریا قابل نصب است.

دانلود برنامه تایم لپس

روش ضبط ویدئوی تایم لپس با استفاده از برنامه رسمی آن در گوشی های اکسپریا بسیار ساده است. شما میتوانید از لینک زیر در ویدئوسنتر سایت تخصصی اکسپریا، آموزش کوتاهی را که به صورت فارسی برای شما ساخته ایم دریافت کرده و به راحتی ویدئوهای تایم لپس خود را ضبط کنید.