xperia_i1_camera-640x480
بدون شک فلاش LED در شب میتواند کمک بسیاری در ثبت تصاویر و یا ویدئو با کیفیت بالاتر داشته باشد. برخی کاربران اکسپریا به خصوص کاربران مدل های رده بالای سونی همچون اکسپریا Z1 و اکسپریا Z2 از مشکل نور کم فلاش LED در گوشی خود گلایه داشتند. فلاش LED چه در هنگام فیلم برداری و چه در برنامه های مختلف چراغ قوه برای این دست از کاربران راضی کننده نبود.

اما حالا نوبت به آن رسید تا با روشی آسان اقدام به افزایش نور فلاش LED گوشی خود کنید. این روش بسیار آسان و تنها نیازمند دسترسی روت است. پس اگر دسترسی روت در گوشی خود دارید قدم به قدم با ما پیش بیایید تا یک فلاش LED پر نور را در گوشی خود داشته باشید.

برای این کار با یک فایل منیجر با قابلیت دسترسی به روت (برای دانلود فایل منیجر روت اکسپلورر کلیک کنید) به مسیر زیر در گوشی خود رفته و فایل flashled_calc_parameters.cfg را پیدا کنید.
System/etc

پس از اینکه فایل مورد نظر را یافتید با استفاده از Text editor (در روت اکسپلورر با نگه داشتن دست بر روی فایل و انتخاب گزینه open in text editor) فایل را ویرایش کنید.

در این قسمت نیاز به ویرایش دو خط دارید. خطوط زیر را از فایل مورد نظر پیدا کنید.

LED If setting for Indicator
 LED If setting for Torch or video recording

در این قسمت با تغییر اعداد زیر میتوانید نور فلاش را زیاد یا کم کنید.

توصیه میشود اعداد را به صورت زیر تغییر دهید.
flash

if_indicator_level = 4125
if_torch_vr = 500000

این اعداد همچنین قابل افزایش هست. به طور مثال میتوانید اعداد زیر را نیز انتخاب کنید.
if_indicator_level = 5125
if_torch_vr = 1000000
اما به هیچ وجه استفاده از این اعداد توصیه نمیشود.

پس از این کافیست فایل را ذخیره کرده و گوشی خود را ریبوت (خاموش و روشن) کنید.

این روش بر روی اکسپریا Z2، اکسپریا Z1 ، اکسپریا Z1 Compact و اکسپریا Z در نسخه های اندروید 4.3 و 4.4 تست شده و به درستی کار میکند. 
قبل از انجام عملیات حتما از فایل flashled_calc_parameters.cfg یک بک آپ تهیه کنید.
بعد از این کار شاهد هستید نور فلاش دستگاه شما افزایش پیدا کرده است. توجه داشته باشید سایت تخصصی اکسپریا به هیچ وجه مسئولیتی در قبال خسارات ناشی از این عمل از قبیل سوختن فلاش و … بر عهده ندارد. استفاده از اعداد بالاتر از حد توصیه شده میتواند خسارت بار باشد.