سونی در گوشی های سری Z خود، برای محافظت از پورت های یو اس بی، سیم کارت و میرو اس دی از درپوش هایی استفاده میکند تا از نفوذ آب به درون دستگاه جلوگیری کند. از بین پورت های موجود، پورت یو اس بی بیشتر از بقیه مورد استفاده قرار میگیرد به همین خاطر معمولا درپوش این پورت زودتر مستهلک میشود.

البته سونی از ابتدای سال 2015، در گوشی های ضد آب خود، درپوش پورت یو اس بی را حذف کرد و این پورت را بدون محافظ در برابر نفوذ آب مقاومت کرد. ولی هنوز پورت های سیم کارت و میکرو اس دی بوسیله درپوشی محافظ پوشانده میشوند.

پورت سیم کارت و کارت حافظه اکسپریا Z5 در قسمت چپ دستگاه واقع شده که هر دو توسط یک درپوش، محافظت میشوند. هر چند که احتمال خرابی این درپوش با توجه به عدم کارکرد مداوم آن بسیار کم است اما برای آنهایی که قصد تعویض این درپوش را دارند آموزشی کوتاه و سریع میتواند سودمند باشد.

ویدئوی زیر نحوه تعویض درپوش سیم کارت اکسپریا Z5 را در کمتر از 1 دقیقه و بدون نیاز به باز کردن دستگاه آموزش میدهد. این آموزش برای سایر گوشی های اکسپریا نیز کاربرد دارد که هم اکنون در ویدئوسنتر سایت تخصصی اکسپریا برای شما قابل آماده شده است.