androidpit-screen-overlay-detected-hero1

شاید برایِ شما هم پیش آمده باشد که پس از بروزرسانی به اَندروید 6.0 مارشمالو در گوشی اکسپریایِ خود خطایِ آزاردهنده « Screen Overlay Detected » را مشاهده کرده باشید، که همان خطایِ همپوشانی صفحه نمایش معروف در اَندروید مارشمالو میباشد. این مشکل شاید برایِ کاربران حرفه ای معضل خاصی محسوب نشود و با یک حرکت ساده بتوانند این خطا را برطرف کنند، اما آموزش پیشِ رو به کاربران مبتدی کمک میکند خطایِ مربوط به همپوشانی صفحه نمایش را در گوشی اکسپریایِ خود حل کنند.

 

خطایِ همپوشانی صفحه نمایش یا Screen Overlay Detected چیست؟

این خطا هنگامی رُخ میدهد که در اَندروید مارشمالو دو یا چند برنامه دسترسی لازم برایِ شناور شدن رویِ صفحه اصلی دستگاه را پیدا میکنند و به دلیل اینکه هر دو برنامه مجوزهایِ لازم برایِ شناور شدن رویِ صفحه را از سیستم عامل درخواست میکنند، در نتیجه کاربر با خطایِ همپوشانی صفحه نمایش یا Screen Overlay Detected مواجه میشود.

در گوشی هایِ شرکت سونی این موضوع کمتر اتفاق می اُفتد و بیشتر کاربران گوشی هایِ موتورولا و سامسونگ از این موضوع شکایت میکنند، اما به دلیل اهمیت موضوع و درخواست کاربران و همراهان همیشگی سایت تخصصی اکسپریا، بر آن شدیم که آموزشی تصویری برایِ برطرف سازی خطایِ همپوشانی صفحه نمایش آماده کنیم.

 

نکته: در بسیاری از موارد مشاهده شده است که به دلیل نصب بودن برنامه آزاد کننده رم Clean Master این خطا بر رویِ گوشی کاربران پدیدار میشود، پس بهتر است یا برنامه مذکور را از گوشی خود به کُل پاک کنید یا بر طبق آموزش زیر از بخش دسترسی برنامه ها، دسترسی برنامه مذکور را برایِ این کار قطع کنید تا به مشکل برنخورید.

 

« آموزش »

1. نوار اعلانیه ها را پایین بیاورید و با لمس چرخ دنده به تنظیمات دستگاه بروید.

2. در داخل بخش تنظیمات از بالا قسمت راست عکس ذره بین را لمس کنید.

3. در محل جستجو عبارت « Draw » را جستجو کنید و در جستجوهایِ صورت گرفته گزینه اول یعنی « Draw over other apps » را انتخاب کنید.

4. در صفحه باز شده نیز مجدداً گزینه « Draw over other apps » را انتخاب کنید.

5. در اینجا لیستی از برنامه هایی که دسترسی همپوشانی دارند را مشاهده میکنید. ما برایِ نمونه برنامه AirDroid که دسترسی همپوشانی دارد را انتخاب میکنیم.

6. در این مرحله باید گزینه مقابل عبارت « Permit drawing over other apps » را به حالت خاموش تغییر دهید.

7. کار شما تمام شد. دسترسی برنامه مذکور برایِ همپوشانی قطع شده است. برایِ تغییر دسترسی همپوشانی سایر برنامه ها نیز میتوانید از همین روش استفاده کنید.

توجه: در صورتی که هنوز مشکلتان پابرجاست، میتوانید با مراجعه به لینک قرار داده شده در انتهایِ مطلب به موضوع خطایِ همپوشانی صفحه نمایش در انجمن تخصصی اکسپریا مراجعه و مشکل خود را مطرح کنید.

مشاهده موضوع در انجمن