xMake-an-Mp3-Amplifier-out-of-a-Can-Intro.jpeg.pagespeed.ic.R1TebszlLr (1)

تا به حال فکر کرده اید با این همه وسایل دور ریختنی، چه کارهایی می توان انجام داد؟ قبل از این در مجموعه «خودت بساز»‌ به برخی کاربردهای خلاقانه خرده ریزه های دم دست اشاره کردیم. قوطی نوشابه، یکی از این دور ریختنی ها است که با کمی خلاقیت و ابتکار، می توان آن را به بلندگویی ساده تبدیل کرد. با ما همراه باشید تا در چند مرحله ساده، اسپیکری ساده و قدرتمند بسازیم. به امتحانش می ارزد!

Make-an-Mp3-Amplifier-out-of-a-Can-Step-1.jpg

۱- وسایل مورد نیاز را آماده کنید: صد البته یک دستگاه پخش کننده موسیقی (تلفن همراه یا…) – هدفون کوچک یا هندزفری – قوطی نوشابه یا دلستر تمیز و خشک شده – چسب نواری (اختیاری) – میخ و چکش

Make-an-Mp3-Amplifier-out-of-a-Can-Step-2.jpg

۲- پس از آماده کردن وسایل مورد نیاز، با استفاده از میخ و چکش چند سوراخ در زیر قوطی ایجاد کنید. بهتر است که سوراخ ها به مرکز نزدیک تر باشند.

Make-an-Mp3-Amplifier-out-of-a-Can-Step-3.jpg

۳- هدفون ها یا هندزفری ها را (مانند تصویر) از سر قوطی وارد آن کنید. می توانید با تکه ای چسب آن را در جای خود محکم کنید. البته این کار تنها در صورتی ضرورت دارد که هنگام حرکت هم می خواهید از این اسپیکر زیبا و دست ساز استفاده کنید.

Make-an-Mp3-Amplifier-out-of-a-Can-Step-4.jpg

۴- شروع به پخش موسیقی کنید. کمی تنظیمات ولوم، باس و تریبل پخش کننده موسیقی تان را دست کاری کنید تا به نتیجه مورد نظر خود برسید.

نکات مفید

* اگر از قوطی بزرگ تر یا درازتری استفاده کنید، صدای خروجی باس بیشتری خواهد داشت.
* از چسب نواری برای ثابت نگه داشتن هدفون ها استفاده کنید.
* مراقب لبه های تیز قوطی باشید؛ ممکن است هدفون ها و یا دستانتان آسیب ببینند.
* زیاد کردن بیش از حد صدای هدفون ها ممکن است به آن ها آسیب برساند.
* اگر به نتیجه مورد نظر نرسیدید، باز هم تلاش کنید. تنها چیزی که از دست می دهید یک قوطی است!

 نارنجی