how-to-add-recycle-bin-to-your-android-device1-720x340
بازیابی فایل های پاک شده در‌ دستگاه های اندرویدی کاری بسیار گیج کننده است و روش های موجود نیز روش های پایداری نیستند. اگر شما در تلفن اندرویدیتان فایلی را به اشتباه حذف کرده اید آن را برای همیشه فراموش کنید!! در ویندوز شما میتوانید به سرعت فایل های پاک شده را از Recycle bin بازگردانی کنید. اما وقتی در اندروید فایلی را پاک می کنید، فایل شما به طور کامل از حافظه دستگاه شما پاک می گردد. اگر اندروید قابلیت Recycle bin را داشته باشد، ما کمتر از کامپیوتر هایمان استفاده خواهیم کرد. در حقیقت، شما میتوانید این قابلیت را همین الان با استفاده از یک برنامه ساده به دستگاهتان اضافه کنید.

در حال حاضر دستگاه های اندرویدی قابلیت بازیابی فایل های پاک شده را به طور پیش فرض به شما ارائه نمی دهند. اما شما می‌توانید پیام های متنی پاک شده و فایل های دیگر را با استفاده از برنامه های ویندوزی باز گردانی کنید. Dumpster برنامه ی ساده ای است که می تواند به شما کمک کند تا قابلیت Recycle bin را به تلفن های اندرویدی اضافه کنید. Dumpster بهترین برنامه در زمینه اضافه کردن قابلیتی شبیه Recycle bin ویندوز به اندروید است. وقتی که این برنامه را نصب و فعال کنید می‌توانید تمامی فایل های پاک شده را از درون این برنامه بازیابی کنید.

حال بگذارید نگاهی به طرز کار این برنامه بیندازیم:
برنامه Dumpster به صورت رایگان در گوگل پلی موجود است پس آن را از لینک زیر دانلود کرده و در ادامه به روش تنظیم کردن آن توجه کنید:
وقتی برنامه را نصب کردید، آن را از منوی برنامه های خود باز کنید. منوی برنامه را با کشیدن به راست یا استفاده از دکمه ی منو باز کنید. روی گزینه ی Settings و سپس Protect Settings کلیک کنید و مواردی که می خواهید Dumpster برای شما ذخیره کند را فعال کنید.
dumpster-app
شما میتوانید فایل هایی مانند عکس ها، فیلم ها، صدا ها، اسناد، برنامه ها و دیگر فایل ها را ذخیره کنید. شما حتی میتوانید بکاپ بر روی حافظه های ابری را هم فعال کنید اما نیاز به پرداخت درون برنامه ای برای این مورد دارید. Dumpster دستورات حذف فایل در دستگاه شما را مانیتور کرده و هر چیزی را که شما پاک می کنید را ذخیره می کند. پس مطمئن شوید که گزینه Auto Clean را از قسمت Settings فعال کرده اید تا فضای ذخیره‌سازی شما اشباع نشود.


چگونه فایل های پاک شده را بازیابی کنیم:
اکنون Dumpster با توجه به نوع فایل های انتخابی هر فایلی را که شما پاک کرده اید ذخیره خواهد کرد. اگر نیاز به بازگردانی یک فایل دارید، کافی است برنامه ی Dumpster را باز کنید. حال شما یک لیست از تمامی فایل های پاک شده خواهید دید. فقط فایل یا فایل هایی که نیاز به بازگردانی آن ها دارید را انتخاب کرده و دکمه Restore را در گوشه ی راست واقع در بالای برنامه انتخاب کنید. شما همچنین می‌توانید فایل هایی که نیازی به آن ها ندارید را به طور کامل حذف کنید. به همین سادگی!!
dumpster-app-recover-files

نام فایل سایز لینک دانلود
دانلود برنامه Recycle Bin اندروید 7 مگابایت دانلود