DSC_0093 (2)
شاید برای شما نیز اتفاق افتاده که در شرایطی قرار گرفته اید و قصد انتقال فایل های حجیم بین دو گوشی هوشمند را دارید. اما انتقال آن از طریق بلوتوث زمان زیادی از شما میگیرد و علاوه بر این برنامه های شخص ثالث انتقال فایل با سرعت بالا نیز در اختیار ندارید. این مورد اصلا جای نگرانی نیست چرا که سونی به صورت پیشفرض این امکان را در اختیار شما قرار داده که فایل های خود را با سرعت بالا و بدون نیاز به هرگونه ابزار اضافی بین دو گوشی منتقل کنید.

سونی از سال 2012، به کارگیری از فناوری ارتباطی NFC را در گوشی های خود آغاز کرد و تا امروز به جز چند اسمارت فون محدود و ارزان قیمت، تمامی گوشی های اکسپریا از قابلیت ارتباطی نزدیک به نام NFC بهره مند هستند. NFC که فناوری جفت سازی سریع است این قابلیت را دارد که فایل ها را با سرعت بالا بین دو گوشی اکسپریا منتقل کند.

آموزشی که امروز در اختیار شما قرار میدهیم بسیار ساده بوده و نیاز به نصب هیچگونه برنامه اضافی ندارد. از طریق این آموزش میتوانید تمامی فایل ها اعم از عکس، موزیک، ویدئو و … را در کمترین زمان ممکن بین دو دستگاه منتقل کنید.

1- ابتدا از طریق تنظیمات دستگاه باید گزینه NFC و Android beam را فعال کنید. برای انجام این کار از طریق منوی More در تنظیمات تیک گزینه NFC را زده و Android beam را نیز روشن کنید. این دو گزینه باید در هر دو دستگاه ارسال کننده و دریافت کننده فعال باشد.


2- در این مرحله فرقی ندارد که شما قصد انتقال چه فایلی را دارید. البته ما برای نمونه یک عکس را بین دو گوشی منتقل میکنیم که برای این کار از طریق منوی اشتراک گذاری در آلبوم، گزینه Android beam را انتخاب میکنیم.

3- پس از انتخاب گزینه Android beam باید محل NFC دو گوشی را که معمولا با یک آیکون مشخص شده را به هم نزدیک کنید. پس از شناسایی دو دستگاه با یک ویبره کوچک، عملیات beaming آغاز شده و انتقال فایل بین دو دستگاه صورت میگیرد.

به همین راحتی شما میتوانید فایل های خود را بدون دردسر و با سرعت بالا بین دو گوشی اکسپریا منتقل کنید. توجه داشته باشید در این آموزش فایل ها از طریق وای فای منتقل میشوند و NFC فقط وظیفه جفت سازی دو دستگاه را بر عهده دارد. پس نیازی نیست که در هنگام انتقال فایل، دو دستگاه را به یکدیگر بچسبانید و فقط چسباندن محل آیکون NFC در هنگام شناسایی دو دستگاه کفایت میکند. البته این نکته را نیز باید خاطرنشان کنیم که انتقال فایل ها از طریق Android beaming ممکن است در برخی نسخه های اندروید قدیمیتر وجود نداشته باشد.