فناوری شارژ بی سیم فناوری نسبتاً جدیدی است که با وجود اینکه چند سالی به گوشی های هوشمند وارد شده اما هنوز آنچنان که باید جای خود را پیدا نکرده است. سونی از فناوری شارژ بی سیم در برخی از محصولات خود استفاده کرده بود اما مدتی است که دیگر شاهد به کار گیری این ویژگی در گوشی های هوشمند اکسپریا نیستیم.

اکسپریا Z4v و Z3V که هر دو اختصاصاً برای اپراتور ورایزون آمریکا ساخته شده بودند از این قابلیت برخوردار بودند. همچنین اسپیکر BSP10 سونی هم قابلیت شارژ بی سیم را همراه داشت که تمام این محصولات نسبتاً قدیمی بوده و از عرضه آن ها چند سالی میگذرد. فناوری شارژ بی سیم این روزها در برخی از گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار میگیرد. اما گوشی های هوشمند فعلی سونی فاقد این قابلیت هستند. با این حال امروز قصد داریم تا با یک ترفند بسیار ساده، فناوری شارژ بی سیم را به گوشی های هوشمند سونی وارد کنیم.

شارژ بی سیم اول از همه نیاز به یک پد شارژر دارد که مدل های مختلف آن در بازار موجود است. این پدها فقط با گوشی هایی که به قابلیت شارژ بی سیم مجهز هستند سازگاری دارد اما با یک گیرنده بسیار کوچک و ارزان میتوان از شارژ بی سیم بر روی گوشی هایی که به این ویژگی مجهز نیستند بهره مند شد.

این گیرنده یک صفحه بسیار نازک است که به پورت USB گوشی شما متصل میگردد. پس از اتصال آن به گوشی، با قرار دادن گوشی بر روی صفحه های شارژر بی سیم گوشی شروع به شارژ میکند. شارژرهای بی سیم از نظر سرعت در شارژ به پای شارژرهای سیمی نمیرسند اما آن چه که اهمیت دارد راحتی کار با آن هاست.

شاید در نگاه اول اتصال این گیرنده به گوشی کمی جالب به نظر نرسد اما اگر شما از قاب های محافظ ژله ای استفاده میکنید، میتوانید این گیرنده را برای همیشه در زیر آن قرار دهید تا برای هربار شارژ نیازی به اتصال آن به گوشی نباشد. چرا که این گیرنده از زیر قاب (به شرط نازک بودن قاب) هم وظیفه خود را به درستی انجام میدهد.

اگر دنبال این هستید تا از شارژ بی سیم برای گوشی خود استفاده کنید این گیرنده را از دست ندهید. این گیرنده برای هر دو نوع پورت USB Type-C و Micro USB در سایت جانبی موجود بوده و شما میتوانید متناسب با گوشی خود آن را خریداری کنید. ضمن این که در کنار این گیرنده باید یک شارژر بی سیم هم داشته باشید که انواع شارژرهای بی سیم نیز در همین فروشگاه موجود است.

گیرنده شارژر وایرلس Micro USB

گیرنده شارژر وایرلس Type-C

انواع شارژرهای وایرلس