Z5_Premium_Lifestyle_CHROME_DESIGN
یکی از ویژگی هایی که در رابط کاربری اکسپریا گنجانده شده، قابلیت پاسخگویی هوشمند به تماس هاست. این قابلیت که در تنظیمات گوشی های سونی با نام Smart call handling شناخته میشود، از جمله قابلیت های ساده و کاربردی در گوشی های اکسپریا است.

Smart call handling از جمله قابلیت هایی است که بوسیله آن پاسخ گویی به تماس های دریافتی بدون لمس صفحه نمایش امکان پذیر میشود. همچنین از طریق این قابلیت میتوانید تماس ها را رد کرده و یا گوشی خود را در حین تماس سایلنت کنید. شاید بسیاری از شما با این گزینه در منوی تنظیمات گوشی خود برخورده کرده باشید. اما امروز قصد داریم تا با هم نحوه فعال سازی این قابلیت را برای آنهایی که با این گزینه در گوشی خود آشنایی ندارند آموزش دهیم.

برای فعال سازی قابلیت پاسخگویی هوشمند به بخش تنظیمات (Setting) رفته و سپس منوی تماس ها (Call) را باز کنید. در این قسمت با گزینه Smart call handling رو به رو میشوید که البته در گوشی های دو سیم کارته این گزینه در تب General قرار دارد. حال با فعال کردن این قابلیت شما به هنگام تماس های دریافتی، به سه صورت میتوانید عمل کنید.


حالت اول» پاسخ گویی به تماس: برای پاسخ گویی به تماس های دریافتی، فقط کافیست تلفن خود را به گوش خود نزدیک کنید. در این حالت، به کمک سنسور مجاورتی دستگاه به صورت خودکار با نزدیک شدن به گوش، تماس دریافتی را پاسخ میدهد.
حالت دوم» رد تماس: اگر قصد پاسخ دادن به تماس را ندارید، گوشی خود را بلرزانید. در این حالت تماس دریافتی رد خواهد شد.
حالت سوم» سایلنت کردن گوشی: ممکن است در جلسه ای مهم قرار دارید و از قبل فراموش کرده اید که گوشی خود را در حالت بی صدا قرار دهید. هنگام برقراری تماس کافیست گوشی خود را پشت و رو کرده و به صورت بر عکس بر روی زمین قرار دهید تا زنگ هشدار به حالت بی صدا در بیاید.

توجه داشته باشید این قابلیت، در تنظیمات تمامی گوشی های اکسپریا وجود ندارد و برخی از مدل ها فاقد چنین گزینه ای در تنظیمات خود هستند.