Android-N-Dev-Preview-Main-1600x829

یکی از ویژگی های بسیار مهم در نسخه آینده اندروید که هم اکنون با عنوان اندروید N شناخته میشود قابلیت مولتی ویندوز یا پنجره های دوگانه است. اندروید N در حال حاضر به صورت پیش نمایش توسط گوگل ارائه شده و کاربران دستگاه های نکسوس به همراه نسخه تک سیم اکسپریا Z3 تنها قادر به تجربه آن هستند.

قابلیت مولتی ویندوز شاید مورد پسندترین ویژگی اندروید N باشد که بسیاری را از همین حالا در انتظار نسخه آینده اندروید و این قابلیت جالب گذاشته است. اما این ویژگی بسیار کاربردی در گوشی های اکسپریا هم اکنون نیز امکان فعال سازی را دارد!

امروز قصد داریم تا با یک آموزش بسیار ساده چگونگی افزودن قابلیت مولتی ویندوز را به شما توضیح دهیم. این ویژگی در تمامی گوشی های اکسپریا با نسخه اندروید مارشمالو قابلیت فعال سازی را دارد. اولین و تنها پیش نیاز برای انجام این کار دسترسی روت در گوشی شما است. پس اگر گوشی شما با اندروید مارشمالو دسترسی روت را به شما میدهد از همین حالا برای فعال سازی مولتی ویندوز اقدام کنید.

برای انجام این کار به یک فایل منیجر که امکان دسترسی به فایل های سیستم به شما میدهد نیاز دارید. برای انجام این کار میتوانید فایل منیجر روت اکسپلورر را از اینجا دانلود کنید.

حالا با رفتن به پوشه System فایل build.prop را یافته و توسط ادیتور برنامه آن را باز کنید. خط ro.build.type را پیدا کرده و کلمه رو به روی آن را از “user” به “userdebug” تغییر دهید. سپس فایل مورد مذکور را ذخیره کرده و گوشی خود را ریبوت (خاموش و روشن) کنید.

با انجام این کار در تنظیمات دستگاه، و در منوی developer options، یک گزینه با نام multi-window نمایش داده میشود که میتوانید آن را فعال کرده و از قابلیت مولتی ویندوز در گوشی خود استفاده کنید.

توجه داشته باشید در صورتی که شما از کاربران مبتدی هستید توصیه میکنیم آموزش فوق را به علت حساسیت بالا در ویرایش فایل های سیستمی انجام ندهید. اما در صورتی که سابقه ویرایش فایل های سیستمی را دارید فرصت خوبی است که با مسئولیت خودتان قابلیت مولتی ویندوز را در گوشی های خود تجربه کنید.

منبع: