شاید یکی از جذاب ترین بارزه هایِ پیکسل هایِ گوگل دستیار هوشمند صوتی این گوشی هایِ هوشمند باشند. گوگل سرمایه گذاری بسیار زیادی بر رویِ دستیار صوتی خود در گوشی هایِ پیکسل کرده است و قسمت اعظمی از تبلیغات گوگل در هنگام عرضه گوشی هایِ پیکسل بر رویِ همین دستیار شخصی گوگل یا Google Assistant بود.

این دستیار صوتی به جز پیکسل هایِ گوگل در نرم فزار پیام رسان شرکت گوگل ( پیام رسان Allo ) نیز در دسترس کاربران قرار گرفته است. شاید بسیاری حسرت داشتن دستیار شخصی گوگل را تا به امروز میکشیدند، چون این دستیار شخصی هوشمند تنها در انحصار پیکسل هایِ گوگل بود و بر رویِ هیچ گوشی هوشمندی امکان دسترسی آنها به شکل مذکور وجود نداشت.

اما گوگل هفته گذشته اعلام کرد دستیار شخصی خود را بدون هماهنگی کمپانی هایِ سازنده گوشی هایِ هوشمند به گوشی هایِ اَندرویدی با اَندروید 6.0 و بالاتر خواهد رساند. تنها چند روز بیشتر طول نکشید که با انتشار نسخه بتایِ برنامه گوگل، این ویژگی به برخی از گوشی هایِ هوشمند دنیا راه یافت، اما جالب است که بدانید این بروزرسانی تنها برایِ گوشی هایِ مذکور نبوده و نیست.

برخی از سایت هایِ فناوری به غلط نام برخی از گوشی هایِ هوشمند محبوب دنیا را در لیست دریافت این دستیار شخصی قرار دادند و کاربران فکر میکنند که این قابلیت در حال حاضر تنها برایِ برخی از گوشی ها فعال میباشد. اما ما میخواهیم بگوییم که شما هم با یک گوشی هوشمند با اَندروید 6.0 و بالاتر میتوانید با چند حرکت ساده دستیار شخصی گوگل را بر رویِ گوشی اکسپریایِ خود تجربه کنید.

در این آموزش که به صورت کاملاً تصویری و شفاف خواهد بود، قدم به قدم با شما تا فعالسازی دستیار شخصی گوگل همراه خواهیم بود. توجه داشته باشید که برایِ پیاده سازی این آموزش نیاز به باز کردن بوت لودر گوشی هوشمند یا حتی روت کردن دستگاه نیست و تنها با نصب یک برنامه و طی کردن چند قدم ساده میتوانید Google Assistant را به گوشی هوشمند خود بیاورید. با این آموزش جذاب با ما همراه باشید…

 

« آموزش فعالسازی Google Assistant در گوشی هایِ اکسپریا »

1. ابتدا آخرین نسخه بتایِ برنامه گوگل ( مخصوص گوشی خود ) را دانلود و بر رویِ گوشی هوشمند اکسپریایِ خود نصب کنید.

نکته: حتماً نسخه مخصوص چیپست خود را دانلود و نصب کنید، در غیر اینصورت با پیغام خطا مواجه خواهید شد. لینک دانلود در انتهایِ آموزش در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

2. حالا گوشی خود را ریبوت کرده و از اتصال به شبکه جهانی اینترنت اطمینان حاصل کنید.

3. در صفحه اصلی ( هوم اکسپریا ) دکمه مجازی هوم ( دکمه خانه ) را نگه دارید. پس از چند ثانیه با شکل زیر مواجه خواهید شد:

4. دکمه Continue را در هر 2 مرحله انتخاب کنید تا به مرحله بعدی برسید.

5. در این قسمت گوگل به شما اطلاعاتی را نشان میدهد که نیاز به دسترسی به برخی اطلاعات شما دارد.

6. به بالا سوآیپ کنید، گزینه ای با نام « YES I’M IN » برایِ شما ظاهر خواهد شد. این گزینه را لمس کنید.

7. تبریک میگوییم… دستیار هوشمند و شخصی گوگل بر رویِ گوشی اکسپریایِ شما فعال شد.

حالا میتوانید به سادگی با این دستیار هوشمند ارتباط برقرار کرده و از آن سؤال هایِ بیشماری بپرسید. برایِ نمایش سؤالاتی که میتوانید از دستیار هوشمند گوگل داشته باشید، میتوانید عبارت « What can you do » را ادا کنید، تا لیستی از وظایف پیشنهادی به شما نشان داده شود.

در ضمن، میتوانید با رفتن به تنظیمات برنامه Google App، به تنظیمات اختصاصی دستیار شخصی و هوشمند گوگل یا Google Assistant دسترسی یابید.

توجه: دستیار هوشمند گوگل فعلاً از زبان فارسی پشتیبانی به عمل نمی آورد و تنها میتوانید به زبان انگلیسی با آن به گفتگو بپردازید. در نظر داشته باشید که این سرویس فعلاً به صورت آزمایشی برایِ گوشی هایِ غیر پیکسلی عرضه شده است، اما مشکلی برایِ کاربران به وجود نمی آورد و میتوانید با خیال راحت از آن استفاده کنید. Google Assistant در واقع جایگزین سرویس Now on Tap شده است. برایِ فراخوانی دستیار هوشمند گوگل نیز میتوانید در هر جایِ گوشی که هستید دکمه هوم را نگه دارید تا Google Assistant احضار شود.

دانلود از پلی استوردانلود از پلی استور