کاربران سونی و علاقه مندان به اسمارت فون های اکسپریا، چند سالی است با ابزار محبوب Flashtool آشنایی کامل دارند. از همان روزهای نخست که سونی اریکسون به دنیای اندروید وارد شد، ابزار فلش تولز همراه توسعه دهندگان و کاربران بود و این همراهی تا سال ها ادامه پیدا کرد. با این حال متاسفانه از ابتدای سال 2017، توسعه این ابزار ادامه پیدا نکرد که نتیجه آن، عدم پشتیبانی محصولات جدید از این ابزار قدیمی بود.

با توقف پشتیبانی ابزار فلش تولز از گوشی های جدید سونی، مشکل بزرگی پیش پای کاربران سونی قرار گرفت. فلش کردن، به عنوان یکی از سه راه اصلی برای آپدیت گوشی عملاً اعتبار خود را از دست داد و تنها آپدیت به صورت OTA یا از طریق Xperia Companion راه حل های نهایی برای آپدیت باقی ماند.

اما این مشکل به سرعت و توسط یک ابزار دیگر به اسم New Flasher حل و فصل شد تا کاربران از این بابت هیچگونه نگرانی نداشته باشند. New Flasher ابزار جدیدی است که کاربران گوشی های سونی میتوانند از طریق آن نسبت به نصب رام های رسمی بر روی گوشی خود اقدام کنند.

کار کردن با این ابزار همانند Flashtool چندان سخت نیست و کاربران مبتدی نیز توانایی فلش گوشی های خود از این طریق را خواهند داشت. هر آنچه که در مورد این ابزار باید بدانید را از لینک زیر در انجمن دریافت کنید تا در صورت تمایل، مثل گذشته به راحتی هر چه تمام تر آپدیت های خود را به صورت فلش رام رسمی انجام دهید. این آموزش و تمامی فایل های مورد نیاز برای دانلود را از لینک زیر دریافت کنید.

مشاهده موضوع در انجمن