32GB-Micro-SD-Cards-of-Memory-Card
اغلب گوشی های اکسپریا 2012 و بعد از آن از دو حافظه مدیا یکی حافظه داخلی و یکی حافظه خارجی برخوردار هستند. اما حافظه داخلی آنها معمولا کم است و از آنجایی که معمولا دیتای بازیهای سنگین باید در حافظه sdcard (حافظه داخلی) قرار بگیرد مشکل کمبود حافظه بوجود می آید. حالا روشی راحت و آسان به شما معرفی میکنیم که با استفاده از آن بتوانید دیتای بازیها رو در مموری کارت قرار داده و بازی ها را اجرا کنید.
در گام اول توجه کنید که در این روش گوشی شما حتما باید روت شده باشه.
ابتدا نرم افزار زیر رو دانلود کنید.
دانلود نرم افزار DirectoryBind
دکمه منو رو بزنید و ابتدا از قسمت preferences گزینه default target path
متن موجود را با متن /ext_card/ عوض کنید.
بعد گزینه add new entry رو بزنید
دو تا منو دارین یکی ext_card و دیگری sdcard
اولی لینکیه که بازی رو توی مموری کارت گذاشتین دومی لینک اصلی بازیه
روی exd_card دستتون رو نگه دارید .. حالا آدرس قسمتی که الان بازی تو مموری کارت هست رو بدهید . پوشه بازی رو باز کنید و
گزینه select رو بزنید
حالا بیاید بیرون و روی دومی دستتون رو نگه دارید
اینجا باید به مسیر اصلی دیتا که بازی باید اون رو بخونه و توی حافظه داخلی هست بروید. مثلا اگه بازی گیم لافت هست به مسیر gameloft/game/ رفته و بازی رو انتخاب کنید و select کنید.
حالا بیاید بیرون و گزینه add رو بزن.
البته شما اینجا گزینه transfer files from target to data رو هم مشاهده میکنید . این گزینه واسه وقتیه که دیتا توی حافظه داخلی هست و هنوز به مموری کارت انتقال ندادید. با این گزینه میتونید اطلاعات رو همینجا انتقال بدید.
حالا وقتی که گزینه add رو زدید توی صفحه اول نرم افزار بازی مورد نظر اضافه شده. سمت راست تیک داره . اون رو بزنید و سمت چپش یک علامت سیو داره روی اون هم کلیک کنید تا سبز بشه.
حالا اون پایین root access ok رو هم در حالت on قرار بده و تمام.
حالا میتونید بازی رو اجرا کنید.
البته این برنامه در مواقعی آدرس رو گم میکنه برای اینکار بعد از پایان مراحل بالا از گزینه منو more و در نهایت گزینه backup database رو بزنید. اگر بعدها مشاهده کردید که آدرس رو گم کرده با انتخاب گزینه restore database تنظیمات رو برگردونید.
موفق و پیروز باشید.