بعد از معرفی شدن معماری های مختلف CPU در توسعه اندروید، پیدا کردن APK مناسب برای اسمارتفون ها کمی سخت شده است. و پیدا کردن معماری CPU تلفن هوشمندتان نیز دشوار است. بنابراین برای کمک کردن به شما این مقاله را آماده کرده ایم. کلمات کلیدی ARM، ARM64، x86، نوع معماری CPU تلفن هوشمند شما را مشخص می کنند، درست مثل 32bit و 64bit برای ویندوز.

بهتر است قبل از نصب یک فایل APK یا رام کاستوم معماری CPU اسمارتفون خود را پیدا کنید. با جلو رفتن مسیر تکنولوژی، الگوهای معماری جدیدی در توسعه CPU ها به کار می رود. هر پردازنده جدید بهتر از پردازنده قبلی است و هر معماری جدید در پردازش کردن بهتر از معماری قبلی است.

ARM به معنای این است که پردازنده یا سیستم عامل (ROM) اسمارتفون شما 32 بیتی است.
ARM64 به این معنا است که پردازنده یا سیستم عامل (ROM) اسمارتفون شما 64 بیتی است.

اطلاعات بیشتر راجب سازگاری معماری ARM ARM64 x86 هنگام نصب کاستوم رام ها و APK ها در زیر موجود است. این توضیحات می تواند شک و تردید های شما را در مورد پردازنده تلفن همراهتان و معماری آن رفع کند.

نکته: بعضی افراد در مورد x86 کمی گیج می شوند. هیچ چیزی به نام ARM86 وجود ندارد و x86 به جای آن برای پردازنده های ساخت شرکت intel که از معماری پردازش 84 بیتی استفاده می کنند، استفاده می شود. به خاطر این که معماری ARM64 یا x64 با معماری های قبل از خود سازگار است پس می توان برنامه های ARM یا 32 bit را روی پردازنده ARM64 نصب کرد.

ARM روی ARM: سازگار
ARM64 روی ARM: ناسازگار
ARM روی ARM64: سازگار
ARM64 روی ARM64: سازگار

اگر نام تلفن هوشمند شما در لیست بالا نیست، از اپلیکیشن Droid hardware info برای فهمیدن معماری پردازنده خود استفاده کنید. می توانید این اپلیکیشن را از اینجا دانلود کنید.

بعد از نصب این اپلیکیشن آن را باز کرده و به تب device information مراجعه کنید. در این قسمت می توانید تمامی اطلاعات مربوط به اسمارتفون شما، از جمله معماری CPU را مشاهده خواهید کرد. شما همچنین می توانید با این اپلیکیشن از نسخه اندروید تلفن همراه خود به همراه نسخه SDK آن مطلع شوید، و حتی DPI اسمارتفون خود را نیز بیابید.

اپلیکیشن Droid hardware info اپلیکیشن بسیار کارآمدی است، پیشنهاد می شود که با این اپلیکیشن اتفاقاتی را که زیر بدنه اسمارتفون شما رخ می دهد را زیر نظر داشته باشید. ابزار های دیگری نیز برای این کار وجود دارد اما به نظر می رسد که Droid hardware info یکی از بهترین آن ها است.

منبع: