پیام رسان تلگرام آنقدر برای ما ایرانی ها محبوبیت دارد که از جوان و پیر، مرد و زن، کوچک و بزرگ همه از آن استفاده میکنند. از حدود دو سال قبل که با اختلال چند پیام رسان از جمله وایبر و لاین، کوچ همگانی ایرانی ها به تلگرام آغاز شد تا امروز شاهد توسعه قابل توجه این برنامه و اضافه شدن قابلیت های جدید به آن بودیم.

پیام رسان محبوب تلگرام، امروز آپدیت جدیدی را دریافت کرد که به جرأت یکی از بزرگترین آپدیت های این برنامه در دو سال گذشته به حساب می آید. بزرگ از این نظر که تغییرات اساسی و قابلیت های جدید و بسیار جذاب در این آپدیت به پیام رسان تلگرام افزوده شده است.

تلگرام با این آپدیت به نسخه نرم افزاری 4.0 رسیده است. مهمترین تغییری که در این نسخه مشاهده میکنیم اضافه شدن امکان ارسال پیام های ویدئویی به صورت فوری است. پیش از این تلگرام امکان ارسال پیام های صوتی را دارا بود که مشابه همان قابلیت، حالا به صورت ویدئویی نیز وجود دارد. برای ارسال پیام ویدئویی باید بر روی دکمه میکروفون یک کلیک کوچک کنید تا گزینه میکروفون به دوربین تغییر کند. به همین صورت میتوانید همیشه با کلیک بر روی این دکمه بین حالت پیام صوتی و تصویری سوئیچ کنید.

پیام های ویدئویی به صورت اتوماتیک دانلود شده و به صورت دایره ای کوچک بر روی صفحه نمایش داده میشود. نکته بسیار جالب در خصوص پیام های ویدئویی این است که آنها را میتوانید به صورت شناور بر روی صفحه فعال کنید تا در تمامی چت هایی که هستید، بتوانید آن را مشاهده کنید.

اما یکی از قابلیت های دیگر که به شدت نیاز بود، عدم نیاز به نگه داشتن دست در هنگام ارسال پیام های صوتی یا تصویری است. تا اگر شما قصد ارسال یک پیام صوتی داشتید، باید به صورت ممتد انگشت خود را بر روی میکروفون نگه میداشتید. حالا با فشردن دکمه میکروفون و کشیدن آن به سمت بالا صفحه در حالت ضبط قفل شده و دیگر نیازی به نگه داشتن دست تا پایان مدت ضبط صدا و یا تصویر نخواهد بود.

علاوه بر این تلگرام قابلیت های جدیدی را هم به پیام رسان خود در نسخه 4.0 افزوده است. پلتفرم اختصاصی تلسکوب که برای گردآوری و دسترسی سریعتر به پیام های ویدئویی راه اندازی شده است. این پلتفرم میزبان تمام ویدئوهایی است که در یک کانال ارسال شده که از طریق دامنه http://telesco.pe در دسترس خواهد بود. به طور مثال تمام ویدئوهای ارسال شده در کانال سایت تخصصی اکسپریا در آدرس http://telesco.pe/SonyXperian جمع آوری میشود.

در این نسخه امکان پرداخت برای ربات ها هم فعال شده است. ربات هایی که امکان سفارش یک کالا را دارند از این پس قابلیت پرداخت به صورت مستقیم را هم خواهند داشت. اما یکی دیگر از قابلیت های بسیار کاربردی در نسخه 4.0 برنامه تلگرام قابلیت Instant Views است. این قابلیت برای خواندن مقالات و اخبار وبسایت ها ایجاد شده که با ذخیره مطلب بر روی سرورهای تلگرام، امکان مشاهده متون با سرعت اینترنت بسیار پایین نیز فراهم شده است.

در مجموع آپدیت جدید تلگرام یکی از بزرگترین آپدیت های این برنامه در سال های اخیر محسوب میشود که قابلیت های جدیدی را با خود به همراه آورده است. به شما توصیه میکنیم حتما نسخه جدید برنامه تلگرام را که در پلی استور برای شما آماده کرده ایم دریافت کنید.

دانلود از پلی استوردانلود از پلی استور