Z1-Compact-14.4.A.0.108-firmware

 

تا به امروز سونی موبایل تمامی محصولات خانواده Z خود را به اَندروید 4.4.2 آپدیت کرده بود اما امروز و تنها یک روز پس از معرفی نسخه نمایشی توسعه دهندگان اَندروید بعدی ( اَندروید L ) ، سونی آخرین فریمور منتشر شده توسط گوگل را برای گوشی اکسپریا Z1 Compact خود منتشر ساخت . گوشی Z1 Compact اولین گوشی در بین تمام محصولات سونی است که اَندروید 4.4.4 کیت.کت را دریافت میکند و گوشی های Z1 و Z2 هنوز منتظر دریافت این آپدیت هستند .

 

در حال حاضر گزارشاتی از دریافت این بروزرسانی در روسیه ، اَندونزی و ایتالیا به دست ما رسیده است و به نظر میرسد گوشه گوشه جهان به ترتیب این بروزرسانی را دریافت خواهند کرد . آپدیت اَندروید 4.4.4 کیت.کت با خود برای گوشی Xperia Z1 Compact ویژگی هایی جدید به همراه دارد . از جمله این ویژگی ها میتوان به لانچر Simple Home جدید ، لانچر جدید اکسپریا ، برنامه ای به اسم TV Sideview ( به نظر میرسد برنامه ای برای منطقه ای خاص باشد ) ، رابط کاربری پایدارتر از سابق و برطرف سازی برخی مشکلات اشاره کرد . متأسفانه ویژگی Tap-To-Wake هنوز در رام جدید نیز دیده نشده است .

 

14.4.A.0.108-firmware-Xperia-Z1-Android-4.4.4-update

 

این آپدیت با وجود اینکه هنوز برای اکسپریا Z1 و Z Ultra منتشر نشده است ، اما تأییده آن برای این دو محصول به دست آمده و به زودی نیز در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت .

 
Xperia-Z1-14.4.A.0.108-firmware

Xperia-Z-Ultra-14.4.A.0.108-firmware-PTCRB

 

شاید بسیاری از کاربران اکسپریا Z1 منتظر انتشار آپدیتی هستند که قابلیت های دوربین اکسپریا Z2 مثل 4K را برای آنها به ارمغان بیاورد . سونی باز هم در این آپدیت تصمیم به این کار نگرفته و همچنان این ویژگی فوق العاده را در انحصار پرچمدار جدید خود قرار داده است . تا پیش از این ، آخرین نسخه ارائه شده برای اکسپریا Z1 Compact اندروید 4.4.2 بود ، که سونی با پرش از روی اندروید 4.4.3 مستقیما این دستگاه را به اندروید 4.4.4 به روز کرد . تغییراتی که میتوانیم امیدوار باشیم تا در این نسخه مشاهده شود شامل موارد زیر خواهد بود :

 

– حل مشکلات امنیتی USB Debugging
– رفع ایرادات مربوط به Open-SSL
– حل مشکلات امنیتی میانبرهای برنامه
– حل مشکل اتصال اتوماتیک Wi-Fi
– حل مشکلات مربوط به Data Connection
– رفع مشکلات دوربین از جمله HDR و Camera Focus
– بهینه سازی مصرف انرژی در قابلیت Wakelock
– رفع مشکلات اتصالهای چندگانه در بلوتوث
– فیکس مشکل ریبوت های ناگهانی
– حل مشکل ناپدید شدن میانبرهای برنامه ها در لانچر
– فیکس برخی مشکلات برنامه های MMS , Email/Exchange , Calendar , People/Dialer/Contacts , DSP , IPv6 , VPN
– حل برخی مشکلات در روشن و خاموش شدن صفحه نمایش
– حل مشکل عدم نمایش هشدار LED برای تماس های از دست رفته
– بهبود وضعیت دیتاهای مصرفی
– و حل برخی از مشکلات و ایرادات متفرقه

 

امیدواریم سونی موبایل این بروزرسانی را برای تمامی محصولاتی که آپدیت 4.4.2 کیت.کت را دریافت کرده بودند یا قرار است به اَندروید 4.4.2 آپدیت شوند ، منتشر کند . اگر این آپدیت را دریافت کردید ، تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید …

 

Gizmo-Bolt