z1_4.3
اگر به خاطر داشته باشید چند روز قبل خبری مبنی بر دریافت یک فریمور با کد ۱۴٫۲٫A.0.290 برای اکسپریا زد اولترا توسط یکی از کاربران XDA منتشر شده بود. هرچند که آپدیت نامبرده به طور ناقص دریافت شد و باعث شده بود بسیاری نسبت به صحت این به روزرسانی تردید کنند اما به نظر میرسد ادعای آن کاربر مبنی دریافت چنین فریموری دور از واقعیت نباشد.

با وجود اینکه هنوز هیچ آپدیتی با چنین کد ساختی برای اکسپریا زد اولترا مورد تایید قرار نگرفته اما یک فریمور مشابه همین با کد ۱۴٫۲٫A.0.290 در سایت PTCRB به نام اکسپریا Z1 ثبت شده است. با توجه به شماره ساخت این آپدیت میتوان نظر قطعی داد که این فریمور، مخصوص نسخه اندروید 4.3 میباشد که قرار است به زودی در دسترس صاحبان اکسپریا زد وان قرار بگیرد. این فریمور برای مدلهای مختلف اکسپریا زد وان (6902-6903-6906) مورد تایید قرار گرفته که انتظار میرود تمامی مدلها همزمان این نسخه را دریافت کنند.

با وجود اینکه این فریمور پیش از این برای اکسپریا زد اولترا درز کرده بود اما هنوز برای این فبلت تایید نشده است. هر چند که احتمالا اکسپریا زد اولترا نیز فریمور مشابه زد وان را دریافت میکند.

در خصوص تاریخ دقیق انتشار آپدیت جدید برای اکسپریا زد وان شایعات مختلفی به گوش میرسد. هر چند که نمیتوان تاریخ قطعی را اعلام کرد اما پیش بینی ها حاکی از عرضه این نسخه در روزهای آینده را دارد.