چندی است که نسخه بتایِ جدید تلگرام با برخی از قابلیت هایِ ویژه منتشر شده بود و دقایقی پیش این بروزرسانی عظیم به صورت رسمی برایِ نسخه اصلی منتشر شد. این بروزرسانی با خود ویژگی ها و قابلیت هایِ جدیدی را برایِ مدیریت گروه ها به ارمغان می آورد، که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

یکی از امکانات ویژه اضافه شده به این نسخه افزایش تعداد اعضایِ سوپر گروه ها تا 10.000 نفر میباشد. بر این اساس، هم اَکنون اَبَر گروه هایِ تلگرام میتوانند تا 10.000 کاربر را بدون محدودیت در خود جای دهند. در کنار این ویژگی، تلگرام قابلیت هایی را برایِ مدیریت بهتر گروه ها نیز معرفی کرده است.

یکی از این امکانات که قطعاً تا امروز جایِ خالی آن احساس میشد، به ابزارهایِ مدیریتی مدیران اصلی گروه ها اضافه شده است. در این نسخه از تلگرام مدیر اصلی میتواند برایِ سایر مدیران دسترسی هایِ مدیریتی خاصی را تعیین کند. مثلاً به یک مدیر دسترسی تغییر نام گروه یا کانال را بدهد، امکان اضافه کردن عضو را بدهد یا این اجازه را بدهد که بتواند کاربران را مسدود یا پیام هایِ آنها را از گروه پاک کند.

همچنین، در کنار این قابلیت هم اَکنون ویژگی بسیار مهم و جالب دیگری نیز برایِ مدیران گروه ها در دسترس قرار گرفته است. اَکنون مدیران گروه ها میتوانند یک یا چند عضو از گروه خود را از نوشتن پیام، ارسال گیف و استیکر یا حتی ارسال عکس محروم کنند. جداً جایِ خالی این ویژگی تا به امروز احساس میشد.

اختیار دیگری که برایِ مدیر اصلی در نظر گرفته شده است نیز بسیار کارآمد میباشد. هم اَکنون مدیران اصلی گروه ها و کانال ها میتوانند گزارش دقیقی از عملکرد مدیران خود در طی 48 ساعت گذشته را تماشا کنند. این قابلیت در بخش تاریخچه گروه در دسترس میباشد و این توانایی را دارد که محدود به یک یا چند مدیر شود.

تلگرام همچنین قابلیت پرداخت هایِ درون برنامه ای را به ربات هایِ نسخه اَندروید آورده است و کاربران اَندرویدی تلگرام میتوانند از این به بعد پرداخت هایِ خود را از داخل این نرم افزار نیز انجام دهند. همچنین، در بخش به اشتراک گذاری عکس ها، هم اَکنون عکس ها و فیلم ها با همدیگر به کاربر نمایش داده میشوند و کاربران میتوانند از بخش به اشتراک گذاری عکس، فیلم هایِ مد نظر خود را نیز با دوستانشان به اشتراک بگذارند.

این بروزرسانی هم اَکنون از طریق پلی استور گوگل قابل دریافت است، اما اگر به هر دلیلی موفق نشده اید این بروزرسانی را دریافت کنید یا در دریافت آن با مشکل مواجه شده اید، میتوانید از طریق پلی استور اکسپریا آخرین نسخه از پیام رسان تلگرام را دانلود و بر رویِ گوشی هوشمند خود نصب کنید.

دانلود از پلی استوردانلود از پلی استور