google-earth-5
نرم افزار Google Earth همواره مسیر رشد و تکامل خوبی را طی کرده است و در هیچ برهه ای از زمان به کاربران حس کهنگی القا نشده است. این نرم افزار در کنار نرم افزار Google Map زوج مکمل همدیگر برای کاربران و دوستداران سرویس های ناوبری می باشند و کاربرد اصلی هریک، در بخشی خود را نشان می دهد.

همواره نسخه Earth برای تماشا و گشت و گذار در نقاط مختلف کره زمین یکی از بهترین ابزارهای موجود بوده است اما از امکانات نسخه Map که در رابطه با ناوبری قدرتمند مانند Street View می باشند محروم بوده و نسخه موبایل آن نیز به مراتب امکانات کمتری را نسبت به نسخه دسکتاپ خود در اختیار کاربر قرار می دهد. اکنون شرکت گوگل با ارائه یک آپدیت مطلوب، امکانات دو برادر را به هم نزدیک تر کرده و نسخه Google Earth موجود در پلتفرم اندروید را قدرتمندتر از قبل آماده نبرد با سرویس های سایر شرکت ها مانند نوکیا و اپل کرده است.
آپدیت جدید شامل ۳ مورد ارتقا می باشد.

بزرگترین تغییر عبارتست از اضافه شدن قابلیت Street View این شرکت که قبلا در نسخه دسکتاپ این نرم افزار ارائه شده بود، اما در نسخه موبایل از آن چشم پوشی شده بود. بنابراین کاربر قادر خواهد بود تا با استفاده از اسمارت فون خود، در مسیرهایی که ماشین های گوگل قبلا اقدام به ثبت تصاویر کرده اند، پایین برود و از گردش مجازی در خیابان های شهرهای بزرگ لذت ببرد.
آپدیت بعدی در رابطه با نتایج جستجو و روش انجام آن است. در نسخه جدید این کار بسیار ساده تر صورت می پذیرد. همچنین امکانات راهنمایی مسیر برای حالات پیاده روی و دوچرخه سواری بسیار توسعه داده شده و کاربر مانند Google Map به راحتی خواهد توانست تا با مشخص کردن نوع وسیله نقلیه (سواری، اتوبوس، پیاده و دوچرخه سواری)، بهترین مسیر را به سمت مقصد دریافت کند.
در نهایت آخرین آپدیت نیز در رابطه با اضافه شدن پنل ناوبری سمت چپ می باشند که کاربر تحت هر شرایطی خواهد توانست به آن دسترسی پیدا کرده و به عمیات مسیریابی بسیار ساده تر دست پیدا کند.
نسخه جدید هم اکنون از طریق Google Play در دسترس می باشد و تمامی کاربران اندروید می توانند آن را دریافت کنند، اما در رابطه با زمان ارائه آن برای دستگاه های با سیستم عامل ios و ویندوزفون هنوز اطلاعاتی در دسترس نیست.

PhoneArena