IO-2014
تنها 4 روز تا برگزاری رویداد بزرگ Google I/O باقیست و روز 25 ژوئن برابر با 4 تیر تمامی نگاه ها به شهر سانفرانسیسکو است تا ببینند گوگل چه چیزهایی در چنته دارد تا در این واقعه بزرگ به معرض نمایش بگذارد.

بیشترین گمانه زنی ها در این خصوص به نسخه بعدی اندروید مربوط میشود. نسخه ای که هنوز نمیدانیم با چه نامی و چه شماره ای و با چه محصولی معرفی خواهد شد!

با نگاهی به روند نام گذاری نسخه های مختلف اندروید بر اساس ترتیب حروف الفبای انگلیسی و نام های دسر های خوراکی است، محتمل ترین نام برای نسخه ای که باید با حرف “L” آغاز شود، Lollipop یا آب نبات چوبی خواهد بود. نسخه 4.4 که هم اکنون آخرین نسخه اندروید است 9 ماه قبل و با نام کیت کت معرفی شده بود و حالا پیش بینی ها برای نسخه مربوط به Lollipop اندروید 4.5 یا 5 است که در رویداد پیش روی ما معرفی خواهد شد.

شایعات در روزهای مانده به کنفرانس گوگل به سمت اندروید 5 سوق داده شده و به نظر میرسد احتمال اینکه نسخه آینده سیستم عامل گوگل، اندروید 5 باشد بسیار زیاد است.

در مورد این نسخه پیش بینی میشود گوگل تغییرات اساسی به رابط کاربری خود خواهد داد. در تصویری که به تازگی از نسخه آینده اندروید درز کرده است طراحی جدیدی را در ساختار نسخه آینده اندروید موسوم به Lollipop شاهد هستیم.

nexusae0-Time-thumb

اما در حاشیه های این رویداد، شایعات در مورد نکسوس آینده نیز بسیار زیاد است. بر اساس شنیده ها شانس معرفی یک اسمارت فون با نام نکسوس 6 برای این رویداد به شدت ضعیف است، در حالی که عده ای پیش بینی میکنند نکسوس 8 ، تبلتی است که قرار است برای اولین بار طعم شیرین آب نبات چوبی را در خود تجربه کند. با این وجود شایعات دیگری در مورد پایان سیاست گوگل در ساخت نکسوس ها به گوش میرسد که احتمال عدم معرفی محصولی جدید تحت عنوان نکسوس را زیاد میکند.

با تمام این ها باید منتظر باشیم تا روز چهارشنبه و ببینیم گوگل چه سورپرایز هایی برای علاقه مندان به سیستم عامل متن باز اندروید خواهد داشت.

Phonearena