Android-L-Lockscreen
در حالی که هنوز گوگل خبر دقیقی از معرفی نسخه آینده اندروید ارائه نکرده، اما با انتشار پیش نمایشی از این نسخه با عنوان اندروید L تا حد زیادی ما را با ویژگی های این نسخه آشنا نکرده است. این نسخه پیش نمایشی باعث شده است تا توسعه دهندگان بتوانند برخی از قابلیت های اندروید L را نیز برای دیگر نسخه های اندروید پورت کنند.

علاوه بر نا مشخص بودن تاریخ معرفی رسمی این نسخه، هنوز ورژن اندروید L نیز نا مشخص است. گوگل هنوز خبری مبنی بر اینکه اندروید L تحت عنوان اندروید 4.5 معرفی خواهد شد یا اندروید 5 اعلام نکرده است.

اما امروز خبری جدید درباره یک ویژگی دیگر از اندروید L منتشر شد. بر اساس شایعات این نسخه قابلیت پشتیبانی از حالت چند کاربره را دارا خواهد بود. این خبر توسط یکی از توسعه دهندگان گوگل منتشر شده و گفته میشود حالت چند کاربره در این نسخه از ویژگی های اصلی اندروید L خواهد بود.

این ویژگی پیش از این نیز و در نسخه اندروید 4.2 به بعد برای تبلت ها موجود بود. اما این امکان وجود دارد تا برای اسمارت فون ها نیز در اندروید L این ویژگی به عنوان یک قابلیت اصلی در دسترس کاربران قرار بگیرد. استفاده از حالت چند کاربره به کاربر این امکان را میدهد تا با سفارشی کردن پروفایل ها حالت های مختلف کاری را برای خود در تلفن همراه خود تعبیه کند.

phonearena