Xperia-M4-Aqua_7-640x434
چند سالی است که قابلیت OTG (مخفف USB On The Go) در بین گوشی های هوشمند جا افتاده و بسیاری از گوشی ها و تبلت ها این ویژگی را به عنوان یک قابلیت مرسوم و معمولی در خود جای داده اند. سونی پیش از جدایی از اریکسون و در سال 2011 برای اولین بار از این قابلیت در گوشی های هوشمند خود استفاده کرد و پس از آن در بسیاری از مدل های میان قیمت و رده بالا این قابلیت را قرار داد.

اکسپریا M4 Aqua یکی از اسمارت فون های جدید و محصول 2015 سونی است که به علت امکانات، طراحی ظاهری، مشخصات سخت افزاری و در نهایت قیمت ایده آل آن طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. این دستگاه که در نگاه اول شباهت زیادی به اکسپریا Z3 دارد، بسیاری از قابلیت های یک پرچمدار را در خود جای داده است. با این حال خبرهای ضد و نقیضی از عدم وجود قابلیت OTG در این دستگاه به گوش میرسد که برای یک اسمارت فون میان رده در سال 2015 عجیب به نظر میرسد.

در مشخصات اولیه اکسپریا M4 Aqua قابلیت OTG به عنوان ویژگی های پیش فرض این دستگاه ذکر نشده بود. همین باعث ایجاد شبهاتی در بین کاربران شده که شاید عدم ذکر چنین قابلیتی را در مشخصات یک اسمارت فون با کیفیت ناشی از یک اشتباه بدانند.

سوالات زیادی در چند روز گذشته در خصوص این ویژگی و وجود یا عدم وجود آن در اکسپریا M4 Aqua مطرح شد. اگر به دنبال دستیابی به پاسخ این سوال هستید باید به جوابی که زیاد خوشایند نیست بسنده کنیم. این که اکسپریا M4 Aqua چنین قابلیتی را در خود جای نداده و از ویژگی OTG پشتیبانی نمیکند.

ما هنوز نمیدانیم که چرا سونی در اکسپریا M4 Aqua به عنوان یکی از اسمارت فون های میان رده سال 2015 که در بسیاری از جهات توانایی مقابله با پرچمداران بازار را نیز دارد، از چنین قابلیت پیش پا افتاده ای دریغ کرده است. با این حال احتمال اضافه کردن چنین قابلیتی به صورت نرم افزاری و با یک آپدیت در آینده ای نزدیک وجود دارد. هر چند که بعید است سونی چنین تصمیمی بگیرد و قطعا از عدم وجود چنین قابلیتی در اکسپریا M4 Aqua اهدافی را دنبال میکند که ما از آن بی خبریم.