sony-xperia-x-performance
روز گذشته سونی موبایل ایالات متحده آمریکا، کار عرضه سری X در این کشور را آغاز کرد. قیمت گذاری هر چهار عضو این خانواده و اعلام تاریخ تحویل همه نشان از برنامه های دقیق سونی موبایل برای عرضه محصولات جدید خود در آمریکا دارد.

سونی پیش از این، محصولات سری Z5 را با چند ماه تاخیر نسبت به دیگر نقاط دنیا به ایالات متحده فرستاد و بدتر از این تاخیر، محدودیتی بود که سونی در آنها ایجاد کرد. سری Z5 در آمریکا یکی از مهمترین قابلیت های خود، یعنی سنسور اثر انگشت را در اختیار نداشتند تا سونی عرضه آخرین محصولات وقت خود را بدون تجهیز آنها به سنسور اثر انگشت انجام دهد.

این بار، سونی همگام با سایر نقاط دنیا، عرضه اکسپریا X را در ایالات متحده آغاز کرده که جای امیدواری زیادی دارد. اما هنوز مشخص نیست که آیا اکسپریا X و اکسپریا X Performance به سرنوشت اکسپریا Z5 دچار میشوند یا راه جدیدی را طی میکنند؟

سونی موبایل آمریکا در صفحه مشخصات اکسپریا X و اکسپریا X Performance، هیچ صحبتی از وجود سنسور اثر انگشت در این دو دستگاه به میان نیاورده تا این شایعه که سری X نیز بدون سنسور اثر انگشت پا به خاک ایالات متحده میگذارند قوت بگیرد. سونی پیش از این در خصوص حذف سنسور اثر انگشت در سری Z5، مسائل تجاری پشت پرده را دلیل این تصمیم دانست و حالا به نظر میرسد این مسائل همچنان پابرجاست تا اکسپریا X و اکسپریا X Performance نیز بدون تجهیز به این قابلیت مهم و کاربردی در آمریکا عرضه شوند.

صفحه مشخصات اکسپریا X در وبسایت سونی موبایل انگلستان
en
صفحه مشخصات این دستگاه در وبسایت سونی موبایل آمریکا

us