sony-xperia-x-compact-4
استاندارد مقاومت در برابر آب، یکی از مشخصه هایی است که اسمارت فون های سونی از گذشته تا امروز آن را با خود به همراه داشتند. سونی در گذشته بیشتر از این قابلیت در پرچمداران سری Z استفاده میکرد اما رفته رفته آن را به مدل های میان رده خود مثل سری M نیز تعمیم داد.

با این وجود، سیاست سونی در یک سال اخیر با تغییراتی همراه شد که نتیجه آن عدم تاکید بر چنین قابلیتی در اسمارت فون های جدیدِ اکسپریا است. در اکسپریا X با وجود اینکه این دستگاه هیچ ترسی از رویارویی با مایعات نداشت اما حرفی از وجود قابلیت مقاومت در برابر آب زده نشد.

اکسپریا XZ و اکسپریا X Compact حالا آخرین نسل از سری X تا امروز هستند که در کمال تعجب فقط یکی از آنها با قابلیت مقاومت در برابر نفوذ مایعات شناخته میشود. سونی از این قابلیت تنها در اکسپریا XZ استفاده کرده و در مورد چنین استانداردی در اکسپریا X Compact هیچ صحبتی نکرده است. اما سابقه ای که از سونی با اکسپریا X سراغ داریم، ما را به وجود چنین قابلیتی در اکسپریا X Compact مشکوک میکند.

نتیجه شک و تردید و یا بهتر بگوییم، کنجکاوی بسیاری از ما منجر به انجام یک آزمایش جذاب و چالشی شد که در آن اکسپریا X Compact به جدال با نوشابه رفت. تست مقاومت اکسپریا X Compact در برابر مایعات که توسط ظرفی از نوشابه انجام شده حتما پاسخ خوبی برای این سوال است که آیا اکسپریا X Compact هم توانایی مقاومت در برابر نفوذ مایعات را دارد؟ خلاصه بگوییم آیا اکسپریا X Compact هم همانند اکسپریا X فقط بر روی کاغذ از قابلیت مقاومت در برابر آب محروم است یا در عمل هم توانایی مقابله با مایعات را ندارد؟ برای پاسخ به این سوال ویدئوی زیر را تماشا کنید.