پس از معرفی اکسپریا XZ2، یکی از مشخصات تایید شده از آن در وبسایت سونی موبایل، رم 4 گیگابایتی بود. این مقدار رم از جمله قسمت هایی بود که حتی پیش از معرفی رسمی نیز در رسانه ها و توسط افراد مختلف مورد تایید قرار گرفته بود. با این حال شب گذشته خبر رسید که سونی در برخی کشورها از جمله تایوان و هنگ کنگ، این گوشی را با رم 6 گیگابایتی عرضه خواهد کرد.

پس از معرفی رسمی اکسپریا XZ2، کسی فکر این که رم دستگاه در برخی مناطق 6 گیگابایت باشد را نمیکرد. با این حال امروز در اتفاقی عجیب حتی صفحه رسمی سونی موبایل نیز عدد 4 را به 6 تغییر داده تا این شائبه که اکسپریا XZ2 در تمامی کشورهای جهان با رم 6 گیگابایتی عرضه خواهد شد به وجود آید.

سونی موبایل سابقه تغییر در سخت افزار گوشی های خود را در فاصله بین معرفی تا عرضه دارد. پس عجیب نیست که تا زمان عرضه ما شاهد تغییرات دیگری در این گوشی باشیم. به هر حال هنوز مشخص نیست که آیا سونی موبایل تصمیم دارد تا کلاً از رم 4 گیگابایتی برای اکسپریا XZ2 صرف نظر کند یا این دستگاه را در دو نسخه 4 و 6 گیگابایتی به بازارهای جهانی عرضه کند. یا اصلا بر اساس همان تصمیم قبلی فقط در برخی کشورهای خاص این گوشی با رم 6 گیگابایتی به دست مشتریان خواهد رسید!