Sony-Xperia-Z-Ultra-angle
در اولین روزهای تابستان سال گذشته بود که سونی اولین فبلت خود را با نام اکسپریا Z Ultra با پردازنده اسنپدراگون 800 معرفی کرد. این دستگاه اولین اسمارت فونی بود که از این نسل پردازنده استفاده میکرد.

اواخر بهمن ماه سال گذشته و چند روز قبل از معرفی رسمی اکسپریا Z2 شایعاتی در مورد معرفی یک فبلت قدرتمند دیگر از خانواده Z با نام Z2 Ultra به گوش میرسید. این فبلت هر چند که هنوز به مرحله رونمایی نرسیده و اطلاعاتی از مشخصات سخت افزاری آن نیز در دسترس نیست اما پرونده آن به طور کامل بسته نشده و هنوز هم شایعاتی در مورد معرفی آن شنیده میشود.

حالا با نزدیک شدن به تابستان و گذشت 1 سال از معرفی اکسپریا Z Ultra شایعات در مورد معرفی اکسپریا Z2 Ultra نیز قوت گرفته است.

با توجه به تاریخ احتمالی معرفی این فبلت در تابستان و شرایط موجود احتمال استفاده از پردازنده اسنپدراگون 805 در این فبلت بسیار زیاد است. اگر این اتفاق رخ دهد، سونی همانند پارسال یک بار دیگر به عنوان اولین برند از آخرین نسل پردازنده های اسنپدراگون استفاده خواهد کرد.

بر این اساس مشخصات اسنپدراگون 805 که شامل پردازنده 4 هسته ای 2.7 گیگاهرتز، رم 3 گیگابایتی و پردازنده گرافیکی آدرنو 420 نیز برای اکسپریا Z2 Ultra محتمل است. در مورد دوربین نیز محتمل ترین حالت استفاده از دوربین 13 مگاپیکسلی است که پیش از این در اکسپریا T2 Ultra نیز مورد استفاده قرار گرفته بود.