Sony-make.believe
طراح ارشد تیم طراحی گوشی LG G3 به تازگی صحبت هایی پیرامون سیل انتقادات در برابر به کار نبردن مواد اولیه با کیفیت در بدنه این گوشی مطرح کرده است که در نوع خود جالب است . آقایِ Chul Bae Lee ( مدیر ارشد طراحی شرکت LG ) اذعان کرده است که : ” اگر برای این گوشی شاسی فلزی طراحی و در این گوشی تعبیه میشد ، قیمت نهایی این محصول 300 دلار بیشتر میشد ” ! همانطور که میدانید این گوشی با بدنه ای از جنس پلاستیک با طرح فلز صیقل خورده معرفی شده است .

 

آقــایِ Lee معتقــد است که : ” اگـر کاربران حاضر هستند 300 دلار بیشتر پــول بدهند ، ما میتوانیم G3 آنها را از جنس فلــز بسازیم ” ! همچنین وی اشـاره کرد که استفاده از پلاستیک به ما این اجازه را میدهد که گـوشی جمع و جور تری طراحی کنیم . از دید این طراح معروف ، LG هیچ راهی برای فشرده تر کردن این گوشی جز به کار بردن پلاستیک نداشت . در ادامه Lee اضافه میکند : ” اگر از آهن به جایِ پلاستیک استفاده میکردیم ، در هر 4 جهت این گوشی حجیم تر و حاشیه هایِ دور گوشی ضخیم تر میشدند ؛ در این صورت گوشی بسیار بزرگ و سنگین میشد و حتی ممکن بود به راحتی از دستان شما لیز بخورد ” .

 

همانطور که میدانید ، طراحی و کیفیت ساخت یکی از بارزه های تمامی پرچمداران سونی بوده و هست . در آخرین پرچمداران مطرح این شرکت نیز از طراحی Omni-Balance استفاده شده است ( به کار گیری شیشه و آلومینیوم در کنار یکدیگر ) . اما نظر شما در این باره چیست ؟ آیا حاضر هستید در ازایِ پرچمداری ارزان تر ، سبک تر و جمع و جور تر ، از پلاستیک در پرچمداران آینده شرکت استفاده شود ؟ آیا حاضرید کیفیت ساخت را فدایِ یکی از فاکتورهایِ فوق کنید ؟ منتظر نظرات شما هستیم …

 

Xperia-Blog