Lenovo-ThinkPad-Tablet-Portfolio-Keyboard-Case-610x404

روز به روز بر محبوبیت تبلت های ۷ اینچی اضافه می شود و این در حالیست که تبلت های ۱۰ اینچی در کسب محبوبیت زیاد موفق نیستند البته اگر آیپد را از این جمع فاکتور بگیریم. در بین تبلت های ۷ اینچی بدون شک نکسوس ۷ و کیندل فایر دو نمونه بسیار خوب هستند که…
روز به روز پله های ترقی را طی کرده و تبدیل به دستگاههای محبوب میلیون ها تن شده اند. اما چرا ۷ اینچی ها محبوبند و برادران بزرگتر آنها یعنی ۱۰ اینچی ها زیاد در کسب محبوبیت موفق نیستند؟

قابل حمل بودن نعمت بزرگی است!

دنیای دیجیتال همیشه به سمت کوچکتر، باریک تر و سبک تر شدن حرکت می کند. زمانی بود که یک کامپیوتر فضایی به اندازه یک اتاق را اشغال می کرد، سپس آنها برروی یک میز قرار گرفتند و حال بعد از مدتی دیگر می توان آنها را در کوله پشتی خود به همراه ابزارهایی دیگر حمل نمود.
FIrst-computer-610x466
Eniac : اولین کامپیوتر

شاید یکی از دلائل کمتر علاقمند بودن به تبلت های ۱۰ اینچی را در سختی کاربر در حمل و نگه داشتن آنها برای کارکردن باشد، در حالیکه تبلت های ۷ اینچی در این زمینه مشکلی ندارند. کاربر حتی می تواند تبلت ۷ اینچی را در جیب کت خود بگذارد و آن را حمل کند، در حالیکه برای تبلت های ۱۰ اینچی تقریبا این کار غیرممکن است.

پول حرف اول را می زند!

تبلت ۲۰۰ دلاری نکسوس ۷ می تواند به راحتی در اختیار بسیاری از علاقمندان قرار گیرد، چرا که کاربر هزینه آنچنانی بابت داشتن آن پرداخت نمی کند. از طرف دیگر متقاعد کردن مردم به خرید یک تبلت ۲۰۰ دلاری بسیار راحت تر از متقاعد کردن آنها به خرید یک تبلت ۱۰ اینچی که قیمتی حدود ۵۰۰ دلار دارد می باشد.
Nexus-7-w645-h425-w650-h425-610x406
به این موضوع فکر کنید که مثلا بجای خرید یک آیپد یا گلکسی نوت ۱۰.۱ که قیمتی ۵۰۰ دلاری دارد می توان یک نکسوس ۷ نسخه ۳۲ گیگابابتی که قیمتی ۲۵۰ دلاری و یک کروم بوک ۲۵۰ دلاری خرید. نظر شما چیست؟ آیا انتخاب بهتری نیست؟

به هر حال به این نکته توجه داشته باشید که خرید یک تبلت ۷ اینچی برای مردم بسیار راحتتر از تبلت های ۱۰ اینچی و اکثرا گران قیمت بازار است.

همه ویژگی ها در یکجا

مردم با خرید یک تبلت ۷ اینچی و ارزان قیمت می توانند همان کاری را انجام دهند که یک تبلت ۱۰ اینچی انجام می دهد (تقریبا همه کار). از همان اپلیکشن که برروی تبلت های ۱۰ اینچی وجود دارد می توان برروی تبلت های ۷ اینچی بهره برد و استفاده کرد.
7-inch-tablets-are-the-most-popular-Android-tablets-1-516x5002
رقابت برای ارزانتر فروختن!

یکی از ویژگی های تبلت های ۷ اینچی، رقابت تولیدکنندگان برای کم کردن قیمت آنها به زیر ۲۰۰ دلار است. این در حالیست که تولید کنندگان سعی دارند تا هم بر امکانات تبلت های ۷ اینچی بیافزایند و هم قیمت آن را روز به روز کاهش دهند. حتی این رقابت در بخش تبلت های ۸ اینچی مانند آیپد مینی و گلکسی نوت ۸.۰ هم وجود دارد. پس این رقابت می تواند در نهایت به نفع خریدار تمام شود، رقابتی که بسیار شدیدتر از رقابت در بخش ۱۰ اینچی هاست.

تبلت را تبدیل به تبلت پی سی کنید!

این روزها در صورتی که یک تبلت ۱۰ اینچی داشته باشید می توانید با استفاده از یک کیبورد-کیس بلوتوثی، دستگاه را از یک تبلت تبدیل به یک لپ تاپ تاشو کنید. در این حالت می توانید قدرت تایپ خود را بسیار بالاتر ببرید و حتی راحتتر با دستگاه کار کنید. این کیبورد-کیس ها برای تبلت های ۷ اینچی هم وجود دارند و حتی برای این نوع تبلت ها این کیبوردها ضروری تر هستند، چرا که فضای کمتری برروی صفحه نمایش در اختیار کاربر قرار دارد.
Lenovo-ThinkPad-Tablet-Portfolio-Keyboard-Case-610x404
بازار به سرعت در حال حرکت است

حتی اگر اینگونه تصور کنیم که تبلت های ۷ اینچی به زودی جای تبلت های ۱۰ اینچی را می گیرند و آنها را از صحنه روزگار محو میکنند، اما این موضوع نباید باعث شود که فکر کنیم تبلت های ۷ اینچی سلطان بازار تبلت ها لقب می گیرند. مطمئن باشید که حتی اگر روزی تبلتی ۱۰ اینچی برای رقابت با ۷ اینچی ها تولید نشوند، رقیبی جدید وارد بازار خواهد شد و تهدیدی برای این دستگاههای کوچک دوست داشتنی خواهد بود.

نتیجه

براستی بازار موبایل یک بزینس خنده دار است، در حالیکه بازار اسمارت فون ها در حال رشد و ارتقا است، بازار تبلت ها در حال نزول می باشد. از بحث اسمارت فون و تبلت های ۷ اینچی که بگذریم، به نظر می رسد که عضو تقریبا جدیدی از دستگاههای همراه در حال تسلط بر بازار است که می تواند تهدیدی برای هر دو باشد. فبلت ها که بسیاری عاشقانه آنها را دوست دارند و از طرفی بعضی مردم از آنها متنفرند، میتواند تهدیدی برای اسمارت فون ها و تبلت ها و یا تنها برای تبلتهای ۷ اینچی باشند. شاید هم بتوان فبلت ها که ظاهرا قرار است سایزی بیش از ۶ اینچ هم داشته باشند را با تبلت های ۷ اینچی در یک رده قرار داد، اما تکلیف تبلت های ۱۰ اینچی چیست؟ آیا آنها نابود خواهند شد؟

PCWAR