sony_xperia_z_power_button_211337283937

بیشتر دستگاههایِ سونی که بعد از سال 2013 به بعد معرفی و به بازارهایِ جهانی راه پیدا کردند از امضایِ اختصاصی سونی که بر رویِ دکمه پاور دستگاههایِ خانواده اکسپریا نقش بسته بود بهره میبردند؛ دکمه اختصاصی کرومیوم شده ای که شناسنامه گوشی هایِ خانواده اکسپریاست.

داستان برمیگردد به اصیل ترین گوشی خانواده بزرگ Z، گوشی اکسپریا Z کبیر. سونی با معرفی اولین عضو از خانواده بزرگ سری Z خود که به عنوان پرچمدار تا به امروز بر جهان فرمانروایی میکند، از دکمه اختصاصی خود در سری پرچمدارانش و حتی سری میان رده ها و بعضی پایین رده هایش بهره برده است.

در سال 2013 وقتی از این دکمه اختصاصی رونمایی شد، همه فکر میکردند که نهایتاً 1 سال این امضایِ اختصاصی توسط سونی در محصولات پرچمدارش استفاده خواهد شد، اما چنین نشد. هر چه باشد، بیشتر از آن چیزی که همه فکرش را میکردیم این امضایِ اختصاصی سونی دوام آورد.

حالا و در نیمه دوم سال 2015، به نظر میرسد که سونی برنامه هایِ بزرگی برای سری جدید محصولات خانواده Z در سر دارد و زمان حضور این دکمه اختصاصی در گوشی هایِ پرچمدار اکسپریا رو به پایان است. با عکس هایِ درز کرده از محصولات خانواده Z5 تا به امروز مشخص شده است که سونی در نمایشگاه IFA امسال و با معرفی پرچمدار نیمه دوم امسالش با امضایِ ماندگار سری گوشی هایِ اکسپریا خُداحافظی خواهد کرد و جایِ این دکمه اختصاصی را سنسور اثر انگشت خواهد گرفت.

اما سؤالی که شاید هنوز ناشناخته باقی مانده است این است که در صورتی که سونی فردا با معرفی پرچمدار جدید خود با این دکمه اختصاصی خُداحافظی کند، آیا باز هم شاهد حضور این امضایِ اختصاصی سونی در سایر محصولات خانواده اکسپریا خواهیم بود یا نه؟ چیزی که مشخص است این است که سونی در همه گوشی هایِ هوشمند خود از سنسور اثر انگشت استفاده نخواهد کرد و شاید باز هم در آینده شاهد استفاده از این امضایِ اختصاصی در محصولات میان رده و پایین رده سونی باشیم.

نظر شما درباره دکمه پاور اختصاصی اکسپریا چیست؟ آیا دل شما برای این امضایِ اختصاصی سونی در سری پرچمداران این شرکت تنگ خواهد شد؟ آیا به نظر شما و با توجه به عکس هایِ افشا شده از پرچمدار آینده سونی، حذف دکمه اختصاصی پاور گوشی هایِ اکسپریا کار درستی بوده است؟ بدیهی است که برای به دست آوردن چیزهایِ بهتر، باید چیزهایِ خوب را فدا کرد. اما آیا این فداکاری برای شما ارزشمند است؟ مثل همیشه ما را از نظرات گرم خود بی نصیب نگذارید…