Security-firm-PIN-replacing-fingerprint-scanner-is-Internet-equivalent-of-cure-for-cancer (1)
استفاده از سنسورهای اثر انگشت در گوشی های هوشمند کم کم به یک امر مرسوم تبدیل میشود که نه تنها اسمارت فون های پرچمدار در بازار، بلکه برخی از مدل های میان رده نیز به این فناوری مجهز میشوند.

دیگر عجیب نیست که یک اسمارت فون را با سنسور امنیتی اثر انگشت ببینیم. تکنولوژی سنسور اثر انگشت در گوشی های هوشمند هنوز راه زیادی را در پیش دارد. معلوم نیست در سال های آینده لایه های امنیتی در گوشی های هوشمند تا کجا پیش خواهند رفت اما امروز شرکت های مختلف هستند که با سنسورهای اثر انگشت به اشکال مختلف سعی در بستن راه های نفوذ به اطلاعات گوشی های هوشمند را دارند.

روز گذشته شرکت الجی از صفحه نمایشی جدید پرده برداشت که به یک سنسور اثر انگشت در زیر آن مجهز شده است. این تکنولوژی که بتوان بدون قراردادن یک دکمه جداگانه، سنسور اثر انگشت را در بطن صفحه نمایش دستگاه پنهان کرد آنقدر مورد پسند هست که انتظار همه گیر شدن آن را در آینده ای نزدیک داشته باشیم.

رونمایی از صفحه نمایش مجهز به سنسور اثر انگشت توسط الجی با حواشی زیادی همراه بود اما شاید کمتر کسی بداند که این تکنولوژی اولین بار توسط سونی رسانه ای شده بود! بله، سونی در سال 2012 برای اولین بار پتنت استفاده از سنسور اثر انگشت در زیر صفحه نمایش را با جزئیات کامل به ثبت رسانده بود.
sony-fingerprint-reader_0
پتنت سونی که در سال 2012 ثبت شده بود، با استفاده از یک طیف نور به صفحه نمایش دستگاه اجازه میداد که محیط خارج از صفحه نمایش را نیز ببیند و بررسی کند. سونی پتنت چنین صفحه نمایشی را چهار سال قبل به نام خود ثبت کرده بود اما هنوز هیچ محصولی را با این ویژگی معرفی و عرضه نکرد. حال این الجی است که دست به چنین کاری زده اما سوالی که پدید می آید این است که آیا سنسورهای اثر انگشت موجود بر روی صفحه نمایش به زودی جای خود را در گوشی های هوشمند پیدا میکنند؟ آیا این ویژگی در آینده ای نزدیک به صورت متداول در گوشی های هوشمند استفاده میشود یا همچنان دکمه های فیزیکی به کار خود ادامه میدهند؟ نظر شما در این رابطه چیست؟

منبع: