سونی تا به امروز، چهار گوشی هوشمند اکسپریا XZ، اکسپریا X Performance، اکسپریا X Compact و اکسپریا X را به اندروید 7.0 نوقا به روزرسانی کرده و طبق برنامه تمامی گوشی های سری Z5 را به همراه Z3 Plus و نیز مدل های باقی مانده سری X را در آینده آپدیت خواهد کرد.

اگر به خاطر داشته باشید، اوایل پاییز بود که تصویری از یک اسلاید که در مراسم درون سازمانی سونی در اسلوواکی لو رفته بود، تا حدودی استراتژی سونی برای ارائه آپدیت اندروید نوقا را افشا کرد.

در این تصویر، سونی برنامه به روزرسانی خود را به چهار بخش تقسیم کرده بود. بخش اول اکسپریا XZ و اکسپریا X Performance، بخش دوم اکسپریا X Compact و اکسپریا X، بخش سوم تمام گوشی های سری Z5 به همراه Z3 Plus و تبلت Z4 و نهایتا بخش چهارم نیز اکسپریا XA و اکسپریا XA Ultra در برنامه به روزرسانی سونی جای گرفته بودند.

این اسلاید، که به هیچ وجه توسط سونی به تایید نرسید و تنها یک استراتژی اولیه از عملیات به روزرسانی اندروید 7.0 را نشان داده بود، تا حدی درست از آب در آمد. هرچند که برنامه زمانی موجود در این اسلاید، به دقت اجرا نشد اما دو مرحله اول آن به خوبی پشت سر گذاشته شد. سونی تا این لحظه مرحله اول و دوم را که شامل چهار گوشی هوشمند سری X میشود به پایان رسانده و حالا نوبت به خانواده Z5 رسیده است تا به اندروید نوقا برسند.

بر اساس برنامه زمانی موجود در این اسلاید، گوشی های سری Z5 باید تا پایان ماه دسامبر که حدودا 10 روز از آن باقی مانده این آپدیت را دریافت کنند. همانطور که در بالا نیز گفتیم، این برنامه زمانی به هیچ وجه مورد تایید سونی واقع نشده و مشخص نیست که آیا سونی عملیات به روزرسانی را بر اساس همین تصویر پیش میبرد یا خیر. نکته دیگر اینکه سونی تا این لحظه نیز از تمام کمپانی ها در ارائه آپدیت اندروید نوقا جلوتر است و عدم به روزرسانی اندروید 7.0 تا پایان سال 2016، باز هم جایی برای انتقاد باقی نمیگذارد. به هر حال، به نظر شما آیا سونی تا پایان ماه دسامبر، میتواند به روزرسانی اندروید 7.0 نوقا را برای اکسپریا Z5 و برادرانش منتشر کند؟ یا اینکه این آپدیت به سال 2017 که از ده روز دیگر آغاز میشود موکول خواهد شد؟