Sony-Xperia-KitKat
سونی در آخرین برنامه خود نام 5 اسمارت فون اکسپریا را در لیست به روزرسانی اندروید 4.4 خود قرار داده بود. این 5 دستگاه اکسپریا Z، اکسپریا ZL، اکسپریا Z1، اکسپریا Z Ultra، اکسپریا Z1 Compact بودند که در برنامه به روزرسانی سونی آپدیت کیت کت را در پیش رو داشتند. با این وجود سونی اواخر ماه گذشته در یک اقدامی اکسپریا SP را نیز به این لیست اضافه کرد که باعث شد کاربران این دستگاه به دریافت کیت کت امیدوار شوند.

اما در یک اتفاقی عجیب در صفحه پشتیبانی اکسپریا SP که تا روز قبل آخرین نسخه قابل دریافت آن اندروید 4.4 کیت کت بود، تغییری ایجاد شده و نسخه کیت کت در حال بررسی قرار گرفته است.

روز 22 بهمن
22

روز 23 بهمن
Slice-1-640x665

البته سونی با اینگونه اتفاقات غریبه نیست و سابقه ی عدم ارائه آپدیت بر اساس وعده قبلی خود را دارد. پیش از این نیز یک بار اکسپریا Play با وجود وعده سونی مبنی بر ارائه آپدیت ICS برای تمامی مدلهای 2011 اکسپریا نتوانست این آپدیت را دریافت کند.

هر چند که پیغام “تحت بررسی” به معنای عدم دریافت نیست و همچنان صاحبان این محصول میتوانند امیدوار به دریافت کیت کت بر روی محصول خود باشند، اما تاخیر بوجود آمده در انتشار آپدیت 4.3 و فاصله عرفی میان آپدیت های مختلف میتواند شانس دریافت اندروید 4.4 را برای این مدل بسیار کاهش دهد.