photo_2015-12-02_12-41-39
سونی در زمان همکاری با اریکسون، از اواخر سال 2009 با معرفی اکسپریا X10 پا به دنیای گوشی های هوشمند اندرویدی گذاشت و در سال 2010 با عرضه رسمی این دستگاه و معرفی گوشی های اکسپریا X8 و اکسپریا X10 Mini به طور رسمی فعالیت خود را در این بازار آغاز کرد.

سونی پس از جدایی از اریکسون هر ساله با یک برنامه نسبتا هماهنگ، حدود 10 تا 15 گوشی هوشمند مستقل را معرفی و به بازار عرضه کرد. اگر گوشی های دو سیم کارته سونی را به عنوان یک اسمارت فون مستقل به حساب نیاوریم، سونی در سال جاری به نسبت قبل گوشی های کمتری را روانه بازارهای جهانی کرده است.

اگر به خاطر داشته باشید، در مصاحبه ای که چند ماه قبل، سایت تخصصی اکسپریا با آقای اودنباخ مدیر عامل سونی موبایل خاورمیانه و آفریقا به عمل آورد، وی در پاسخ به سوال ما مبنی بر افزایش خانواده های اکسپریا در سال های آینده گفتند که سونی به جای افزایش خانواده گوشی های خود در فکر کاهش تعداد آنهاست.

حالا و در آخرین روزهای سال 2015، شایعات در خصوص برنامه های سونی در سال 2016 زیاد شده است. در جدیدترین آنها، شایعه ای در راستای همان صحبت های آقای اودنباخ منتشر شده که از احتمال معرفی تنها دو گوشی هوشمند در سال آینده از جانب سونی صحبت کرده است.

بر اساس جدیدترین گزارشی که توسط Digitimes منتشر شده، سونی قصد دارد تا در سال آینده تنها دو گوشی هوشمند از خانواده اکسپریا را به بازار عرضه کند. البته این موضوع فعلا در حد یک شایعه بوده و تقریبا میتوان گفت که بعید است سونی در طول یک سال تنها دو گوشی هوشمند را از خود به نمایش بگذارد. اما میتوان حدس زد که سونی تصمیم به کم کردن گوشی های معرفی شده توسط خود در سال آینده دارد.

شاید این گزارش را اینگونه بتوان تفسیر کرد که سونی در سال آینده تنها دو گوشی هوشمند بالا رده معرفی میکند و در کنار آنها گوشی های میان رده دیگری نیز عرضه خواهد کرد. شاید هم این تفسیر که سونی در سال آینده خانواده های خود را به دو گروه که یکی اسمارت فون های سری لوکس خود یعنی سری Z و دیگری اسمارت فون های میان رده تقسیم میکند قابل حدس باشد. به هر حال هر چه هست به نظر میرسد سونی در سال آینده قصد دارد در برنامه های خود برای معرفی محصولات خود تجدید نظر کند.

منبع: