sony-xperia-x-performance-8
اکسپریا X Performance شاخص ترین عضو خانواده X است که با پردازنده اسنپدراگون 820 و دوربین 23 مگاپیکسلی حرف های زیادی برای گفتن دارد. این دستگاه با وجود طرفداران زیادی که دارد اما در برنامه ریزی سونی جایی در چندین و چند بازار مهم دنیا ندارد.

سونی تا به این جا و بر اساس برنامه هایی که اعلام داشته اکسپریا X Performance را در چند کشور مهم اروپایی از جمله انگلستان و آلمان عرضه نخواهد کرد. این دو کشور از جمله مهمترین بازارهای موبایل در اروپا را در اختیار دارند که عرضه اکسپریا X Performance میتوانست جایگاه سونی را در بخش گوشی های هوشمند بهبود ببخشد.

با وجود این که در اولین مرحله پیش فروش محصولات سری X، اکسپریا X Performance در فروشگاه سونی موبایل انگلستان هیچ نشانه ای از خود نداشت اما زمزمه هایی در مورد احتمال عرضه این دستگاه در انگلستان به گوش میرسد. منابع داخلی سونی موبایل انگلستان میگویند که اکسپریا X Performance ممکن است به صورت محدود توسط خرده فروشان در انگلستان عرضه شود و حتی بعید نیست که سونی موبایل نیز خود در تابستان امسال این دستگاه را به صورت رسمی وارد بازار این کشور کند. سونی در ابتدا اعلام کرده بود که اکسپریا X Performance با هدف بازارهای آسیای شرقی معرفی شده اما حالا میبینیم که کشورهای بیشتری خود را برای ورود این دستگاه به بازارهایشان آماده میکنند.

منبع: