ExmorRSforMobileExplosionCamera
روز گذشته از معرفی دو سنسور 13 و 16 مگاپیکسلی جدید توسط سونی باخبر شدیم. این دو سنسور به صورت رسمی توسط سونی برای استفاده در گوشی های هوشمند ساخته شده و در آینده ای نزدیک قرار است در گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار بگیرد. اما به نظر میرسد علاوه بر این دو سنسور سونی در حال توسعه یک سنسور دوربین جدید نیز هست که هنوز جزئیات آن به طور رسمی رسانه ای نشده است.

دیروز منابع متعددی جزئیات جدیدی از پرچمدار آینده ال جی را فاش کردند که در آن سنسور دوربین این دستگاه بیش از همه مورد توجه بود. برای ال جی G5 که قرار است در سال آینده میلادی معرفی گردد صحبت از یک دوربین 20 مگاپیکسلی جدید است که سازنده سنسور آن سونی خواهد بود.

سونی یک سنسور 20 مگاپیکسلی با نام IMX220 را در حال حاضر در اختیار دارد که در اسمارت فون های پیشین سری Z مورد استفاده قرار گرفته بود. اما سنسور دوربین پرچمدار آینده ال جی اندازه 1/2 اینچی خواهد داشت که نشان میدهد سنسوری متفاوت از آن چیزی است که در اکسپریا Z1 تا Z3 Plus مشاهده کرده بودیم.

اگر این شایعات صحت داشته باشند به نظر خواهد رسید که سونی در حال توسعه و آماده سازی یک سنسور 20 مگاپیکسلی جدید است و به زودی آن را در گوشی های هوشمند بالارده بازار مشاهده خواهیم کرد.