sony-xperia-logo-640x400
قابلیت تثبیت کنندگی تصویر دیجیتالی که در دوربین اسمارت فون های سونی مورد استفاده قرار میگیرد به اعتقاد بسیاری حتی عملکردی به مراتب بهتر از رقبایی دارد که از تثبت کننده اپتیکال استفاده میکنند. در آخرین پرچمدار سونی عملکرد تثبیت کننده تصویر واقعا تحسین برانگیز بود با این وجود برخی از علاقه مندان به سونی تمایل دارند تا برند محبوب آنها همانند رقبای خود از تثبیت کننده اپتیکال تصویر در گوشی های هوشمند اکسپریا استفاده کند.

optical image stabilisation با نام اختصاری OIS سال گذشته در برخی از پرچمداران اندرویدی مورد استفاده قرار گرفته بود. اما حالا شایعات حاکی از آن است که سونی نیز قصد دارد تا در گوشی های هوشمند خود از این قابلیت استفاده کند. این شایعه وقتی قدرت میگیرد که یکی از مدیران عالی رتبه توسعه دهنده OIS این خبر را به تایید رسانده باشد.

Arthur Gonsky، مدیر توسعه بخش بازاریابی های جهانی روز گذشته طی یک مصاحبه کوچک در جریان کنگره جهانی موبایل از احتمال استفاده از تثبیت کننده اپتیکال تصویر در گوشی های هوشمند سونی خبر داد. با این خبر باید منتظر باشیم و ببینیم سونی آیا همچنان استفاده از قابلیت تثبیت کنندگی تصاویر را به صورت دیجیتالی ادامه خواهد داد یا این بار در گوشی های هوشمند خود از تثبیت کننده تصویر اپتیکال استفاده خواهد کرد.