سونی تا به امروز سه گوشی هوشمند را با پسوند Premium عرضه کرد که هر سه مدل در یک ویژگی با هم اشتراک داشتند: صفحه نمایش 4K. در حقیقت صفحه نمایش 4K شناسنامه گوشی های خانواده Premium است که سونی در چهار سال گذشته، سه گوشی را با این ویژگی به بازار فرستاد.

اینگونه پیش بینی میشود که در سال آینده نیز ما شاهد یک گوشی جدید از سونی با پسوند پرمیوم باشیم و احتمالاً این بار اولین پرمیوم سونی با صفحه نمایش OLED به دست مشتریان خواهد رسید. شرکت ژاپنی شارپ که سونی موبایل معمولاً همکاری تنگاتنگی با آنها در زمینه استفاده از پنل های صفحه نمایش در گوشی های اکسپریا دارد، در حال کار بر روی صفحه نمایشی است که گمانه زنی در خصوص نسل بعدی گوشی های پرمیوم سونی را جذاب تر میکند.

از شرق آسیا خبر میرسد که شرکت شارپ هم اکنون در حال کار بر روی یک پنل 6.6 اینچی با رزولوشن 2160 × 4320 است که کیفیت 4K را با استاندارد 18:9 به ارمغان می آورد. این صفحه نمایش از نوع OLED بوده و تراکم پیکسلی آن نیز به عدد 732 میرسد. البته این تنها صفحه نمایش OLED از شارپ نبوده، چرا که آنها در حال کار بر روی یک صفحه نمایش 5.5 اینچی با همین مشخصات نیز هستند.

اینکه بخواهیم از هم اکنون، پرمیوم بعدی سونی را با صفحه نمایش 6.6 اینچی 4K OLED بدانیم خیلی زود است اما بعید نیست که سونی بعد از معرفی رسمی این پنل، به سراغ استفاده از آن در نسل بعدی گوشی های خانواده Premium برود. به نظر شما این صفحه نمایش میتواند برای یک گوشی پرمیوم از سونی جذاب باشد؟