Sony-Logo-Wallpaper-541

زمان زیادی تا شروع نمایشگاه سالیانه IFA باقی نمانده است و خبرها حاکی از آنند که شرکت سونی قصد معرفی پرچمدار جدید خود از خانواده Z تحت عنوان اکسپریا Z5 دارد. اما اگر با ما همراه بوده باشید حتماً در جریان هستید که در شایعات و خبرهایِ دیگر منتشر شده از نسل جدید پرچمدار اکسپریا، سونی قصد معرفی یک نسخه کوچکتر با نام اکسپریا Z5 Compact را دارد و برخی خبرهایِ ضد و نقیض حاکی از معرفی دیرهنگام نسخه دیگری از سری محصولات جدید خانواده Z با نام اکسپریا Z5 Plus دارند، که گفته میشود احتمالاً قرار است جایگزین فَبلِت موفق سونی، اکسپریا Z Ultra شود.

چندی پیش هم در خبری اعلام کردیم که سونی به زودی قصد دارد در یکی از محصولات خود از صفحه نمایشی با رزولوشن 4K برای نسخه Plus ( بزرگتر ) پرچمدار جدیدش استفاده کند. حال، امروز از چین خبر میرسد که سونی احتمالاً به زودی و در فَبلِت جدید خود از فناوری بروزرسانی شده پردازش تصاویر اختصاصی مخصوص تلویزیون هایِ 4K خود با نام « 4K X-Reality » بهره ببرد.

این منبع خبری میگوید که گوشی اکسپریا +Z5 ( با اسم رمز +S70 ) از صفحه نمایشی با رزولوشن 4K بهره خواهد برد و مجهز به نسل جدید فناوری اختصاصی سونی با نام 4K X-Reality خواهد بود، در حالی که پرچمدار این شرکت، گوشی اکسپریا Z5 ( با اسم رمز S70 ) و برادر کوچکترش، گوشی اکسپریا Z5 Compact ( با اسم رمز S60 ) از این ویژگی محروم خواهند ماند.

در حال حاضر سونی از فناوری « 4K X-Reality » در تلویزیون هایِ 4K خود برای بهبود کیفیت تصاویر با رزلوشن بالا بهره میبرد. سونی قبلاً نیز از فناوری X-Reality که در تلویزیون هایِ این شرکت استفاده میشد برای اولین بار در اولین فَبلِت خود ( اکسپریا Z Ultra ) بهره برده بود. حال اینکه اگر واقعاً سونی قصد استفاده از صفحه نمایشی با این رزولوشن را در فَبلِت اکسپریا +Z5 داشته باشد، دور از ذهن نیست که برای اولین بار پایِ این فناوری اختصاصی به گوشی هایِ هوشمند سونی هم باز شود.

Xperia-4K_1-640x428

Xperia-4K_2-640x428

Xperia-4K_3-640x256
Xperia-4K_4-640x400

منبع: