xz-28_1469819036
اگر به خاطر داشته باشید ماه گذشته در طی یک بررسی قابلیت های جدید اندروید 4.4 در گوشی های اکسپریا را مشاهده کردیم. یکی از ویژگی های این نسخه اضافه شدن قابلیت Tap to Wake Up در بخش تنظیمات صفحه نمایش دستگاه است. با استفاده از این گزینه هنگامی که صفحه نمایش دستگاه شما خاموش است با دو کلیک پیاپی بر روی آن صفحه دستگاه روشن میشود.

این قابلیت در تصاویری که از اکسپریا Sirius با نسخه اندروید 4.4 گرفته شده مشاهده میشود. اما به نظر میرسد سونی قصد دارد این قابلیت را تعمیم دهد و از آن در دیگر محصولات اکسپریا نیز استفاده کند.

یکی از کاربران کنجکاو انجمن سونی ویتنام پس از بازگشایی فایل تنظیمات مربوط به اندروید 4.3 اکسپریا Z و مشاهده استرینگ های این برنامه به موردی جالب برخورد کرد. در یکی از خطوط این فایل گزینه های ترجمه شده Tap to Wake Up وجود دارد که نشان میدهد سونی در تنظیمات اکسپریا Z نیز این قابلیت را در نظر دارد.
CaptureMlkSV

البته ما نیز پس از آن با جستجو در استرینگ های اکسپریا SP نیز شاهد وجود این خطوط بوده ایم. البته در بیشتر موارد سونی از یک سورس مشترک در تنظیمات مدل های مختلف اکسپریا استفاده میکند، اما اینکه چرا در تنظیمات اندروید 4.3 شاهد وجود چنین متونی هستیم جالب به نظر میرسد.

Sonyviet