Sony-announces-the-Sony-Xperia-Z4
کوالکام و پردازنده اسنپدراگون 810، با اتفاقات پیچیده ای همراه بودند. مشکل گرمای بیش از حد پردازنده اسنپدراگون 810 باعث شد تا کوالکام با آن همه سابقه زیر سوال رود که چرا در قدرتمندترین پردازنده خود فکری به حال گرمای آن نکرده است. مشکل گرمای بیش از حد اسنپدراگون 810 باعث شد تا سامسونگ به عنوان یک مشتری قدیمی چیپست های کوالکام در گلکسی S6 به طور کلی قید این پردازنده را بزند و تنها از پردازنده اختصاصی خود در پرچمدار خود استفاده کند.

اگر به خاطر داشته باشید ماه گذشته خبری از سونی به بیرون درز کرده بود که نشان داد سونی در تلاش است تا خود مشکل گرمای بیش از حد پردازنده اسنپدراگون 810 را حل کند. سونی در اکسپریا Z2 و Z3 نیز با استفاده از لوله های خنک کننده تا حدی موفق به کنترل گرمای دستگاه شد. با این حال گرمای اسنپدراگون 810 در آزمایشات به عمل آمده به مراتب بیشتر از گرمای تولید شده توسط اسنپدراگون 801 بود و این کار را برای سونی سخت تر میکرد.

سونی امروز به طور رسمی نسخه ای از اکسپریا Z4 را برای بازار ژاپن معرفی کرده است. این دستگاه از پردازنده اسنپدراگون 810 در دل خود استفاده کرده که با این اتفاق سوالی مطرح میشود که آیا سونی موفق به کنترل دمای پردازنده در اکسپریا Z4 شده است یا خیر؟

یکی از کاربران حاضر در مراسم معرفی اکسپریا Z4 در ژاپن به خوبی از فرصت رویارویی با اکسپریا Z4 استفاده کرده و یک تست کوچک از آن به عمل آورده است. در این تست کاربر با استفاده از اکسپریا Z4 شروع به فیلم برداری با کیفیت 4K میکند و در کمال تعجب پس از گذشت 10 دقیقه با هیچ اروری مواجه نمیشود.

اکسپریا Z2 و اکسپریا Z3 در دمای هوای متوسط قادر به فیلم برداری با کیفیت 4K به میزان حدود 5 تا 7 دقیقه بودند. (البته این مقدار در دماهای خنک تر بیشتر میشود) اما در این ویدئو اکسپریا Z4 بدون هیچ مشکلی تا 10 دقیقه فیلم را با کیفیت 4K ضبط کرده است. این در حالی است که دمای اسنپدراگون 810 به کار رفته در این دستگاه به صورت پیش فرض به مراتب بیشتر از دمای اسنپدراگون 801 است که سونی در اکسپریا Z2 و Z3 از آن استفاده کرده است.

هر چند که یک ویدئوی ملاک خوبی برای تشخیص دمای اکسپریا Z4 نیست اما میتواند این فکر را برای ما تداعی کند که سونی به خوبی موفق به کنترل دمای پردازنده اسنپدراگون 810 در اکسپریا Z4 شده است. با این حال باید منتظر آزمایشات دقیقتر از این دستگاه باشیم و ببینیم سونی چه از حربه ای برای مقابله با گرمای بیش از حد اسنپدراگون 810 استفاده کرده است.

این ویدئوی 10 دقیقه ای از اکسپریا Z4 را میتوانید در ویدئوسنتر سایت تخصصی اکسپریا تماشا کنید.

۲d

فیلم برداری ۴K با اکسپریا Z4 به مدت ۱۰ دقیقه